Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

Silnici kolem rybníku Hvězda poškozenou kamiony čeká rekonstrukce

Silnici kolem rybníku Hvězda poškozenou kamiony čeká rekonstrukce

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal ve čtvrtek odpoledne se starostou České Třebové Jaroslavem Zedníkem ohledně potíží na silnici III/35846.

Hejtman kraje Martin Netolický (ČSSD)
11.březen 2017 - 18:03

(Komerční sdělení)

Ta slouží jako objízdná trasa při rekonstrukci silničních tunelů v České Třebové. Komunikace je silně zatížena kamionovou dopravou směřující do logistického centra společnosti Metrans.

„Dohodli jsme se, že zdokumentujeme a posoudíme celou objízdnou trasu Semanín – Zádolka – rybník Hvězda – Opatov. Poté budeme trasu rekonstruovat, a to pravděpodobně ve větším rozsahu než bylo původně plánováno. K tomu by mělo dojít v průběhu roku 2018,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Budeme chtít také jednat s investorem, aby dostál slibu, který dal v roce 2013, že se bude finančně podílet na rekonstrukcích silnic v okolí překladiště. My jsme v oblasti zajistili rekonstrukce za téměř 150 milionů korun,“ sdělil Netolický, který také připomněl další plánovanou investici. „Jedná se o rekonstrukci místní komunikace navazující na opravené krajské silnice v úseku od podjezdů směrem do průmyslové zóny Javorka a dále směr sídliště Borek,“ dodal Netolický.

(red., foto: pl)