Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

Silnice v jihovýchodní části kraje se dočkají modernizace

Silnice v jihovýchodní části kraje se dočkají modernizace

Letos na jaře Pardubicjý kraj vysoutěžil zhotovitele na sedmikilometrový úsek silnice II/366 od křižovatky s I/43 v Hradci nad Svitavou přes Sklené, Pohledy až do Křenova na křižovatku s II/368.

Ilustrační foto
26. července 2021 - 11:30

Nyní se k tomu přidá i šestikilometrový úsek silnice II/366 Pohledy – křižovatka s I/43 u Březové nad Svitavou. Ten by měl být hotový za 285 dní od zahájení stavby.

„Ve výběrovém řízení se podařilo vysoutěžit nižší cenu, než byla plánovaná, a to díky změně technologie při nakládání s dehtem z konstrukční vrstvy vozovky. Stavba by měla začít letos na podzim,“ uvedl náměstek hejtmana pro investice Roman Línek.

„Tato silnice je nyní poměrně úzká a zejména v zatáčkách i dost nebezpečná. Chceme ji rozšířit na minimálně šest metrů a zlepšit se musí také její odvodnění. Během modernizace budou vybudovány také nové zastávky autobusové dopravy,“ řekl 1. náměstek hejtmana Michal Kortyš.  Větší bezpečnosti a rozšíření vozovky padla za oběť stávající alej podél vozovky. Její vykácení bude kompenzováno náhradní výsadbou.

„Také modernizaci této silnice se podařilo zařadit do financování z Integrovaného operačního programu Evropské unie. Z něj se hradí 85 procent nákladů,“ dodal radní pro regionální rozvoj a evropské fondy Ladislav Valtr.


Pardubickénovinky.cz informovala PhDr. Zuzana Nováková, tisková mluvčí Krajského úřadu Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.)