Svátek má: Ljuba

Regiony

Velikost textu:

Silnice v centru Hlinska bude tři dny uzavřená

Silnice v centru Hlinska bude tři dny uzavřená

Od úterý 10.července do čtvrtka 12.července bude úplně uzavřena silnice I/34 v zastavěné obci Hlinsko v úseku od nároží Městského úřadu Hlinsko u Poděbradova náměstí k mostu přes řeku Chrudimku.

Ilustrační foto
5. července 2018 - 11:30

Důvodem jsou práce na silnici, konkrétně oprava živičného krytu v rámci stavby „I/34 Chlum – Hlinsko. Pardubickenovinky.cz o tom informovala mluvčí Pardubického kraje Zuzana Nováková.

Prostorové parametry tohoto úseku silnice neumožňují v době realizace stavby průjezd vozidel po stavbě. Ta budou vedena objízdnými trasami.


Objízdné trasy:
a) Tranzitní vozidla včetně dálkových autobusů, které neobsluhují zastávky Benátky, Studnice, Hlinsko,,Chlum, Hlinsko,,Tylovo náměstí (vozidla jedoucí od Poličky a od Svratky):

V Hlinsku tato vozidla odbočí na světelné křižovatce na silnici II/343 a pojedou přes místní část Rváčov u Hlinska do Trhové Kamenice. V Trhové Kamenici vozidla odbočí vlevo na silnici I/37 a po ní budou pokračovat až do Ždírce nad Doubravou, kde se napojí na silnici I/34. Objízdná trasa je obousměrná. Délka objížďky je cca 18 km.

b) Vozidla dopravní obsluhy, místní provoz a linkové autobusy (které obsluhují zastávky Benátky, Studnice, Hlinsko,,Chlum, Hlinsko,,Tylovo náměstí) použijí sítě místních komunikací takto:

– ulice Vinohradská, Rokycanova, Husova a Jungmannova jako spojnici mezi silnicí I/34 (Havlíčkova ul.) a II/343 (ul. Karla Lidického, ul. Wilsonova), obousměrně. Délka objížďky je cca 1,070 km.

Uzavírka silnice a objízdné trasy budou označeny přechodným dopravním značením.

IZS (hasiči, zdravotní záchranná služba) pro výkon svých povinností použije objízdnou trasu jako ostatní vozidla dopravní obsluhy.

(vm, Pardubickenovinky.cz, foto: arch.)