Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Silničáři Pardubického kraje varují před mokrým sněhem

Silničáři Pardubického kraje varují před mokrým sněhem

Ačkoliv teploty poslední doby napovídaly příchod jara se vší parádou, v pondělních večerních hodinách se situace dočasně změní.

Ilustrační foto
12. května 2020 - 11:30

„Noční teploty se budou pohybovat okolo nuly a v našem regionu očekáváme nad 400 m sněžení s deštěm,” říká k meteorologické situaci Pavel Jerie, šéf zimní údržby společnosti SOVIS CZ, a.s., která má na starosti zimní údržbu silnic I. tříd v Pardubickém kraji, konkrétně v okresech Svitavy a Ústí nad Orlicí.

Dle předpovědi můžeme očekávat výrazné ochlazení, zejména pak v nočních hodinách. Dále silné dešťové přeháňky, na některých místech republiky silný vítr s nárazy až 70 km/h, kroupy a bouřky. Dešťové přeháňky pak budou od poloh nad 400 m nad mořem přecházet ve sněhové. Situace bude trvat cca do středy 13.5.2020, do ranních hodin.

„V oblasti Suchého vrchu očekáváme sněžení, díky dešťovým přeháňkám bude sníh převážně mokrý, což samozřejmě společně s nízkými nočními teplotami komplikuje řidičům situaci zejména z toho důvodu, že spousta lidí již přezula na letní pneumatiky,” říká Jerie.


„Proto velmi apelujeme na řidiče, aby dbali extrémní opatrnosti, silnice mohou namrzat a výrazně klouzat. V případě, že již jezdí s letní výbavou, aby jízdu raději odložili,” varuje Pavel Jerie.Vozidla zimní údržby firmy SOVIS CZ jsou v pohotovosti a režim servisu na úsecích společnosti je zajištěn.

„Je sice už přes měsíc po zimní sezóně, nicméně naše vozy jsme zalarmovali a jsme připraveni v případě potřeby zasáhnout. Situaci budeme monitorovat a samozřejmě se vynasnažíme řidičům situaci na silnicích co nejvíce ulehčit. Zároveň prosíme řidiče o ohleduplnost a v případě kritické situace o zvýšenou míru trpělivosti.” dodává k situaci Pavel Jerie.

Pardubickenovinky.cz informovala Martina Prostředníková za SOVIS CZ a.s.

(jv,pardubickenovinky.cz foto:arch)