Svátek má: Vladislav

Regiony

Velikost textu:

Šest osobností obdrží ocenění města Pardubic

Šest osobností obdrží ocenění města Pardubic

Pardubice předají celkem šest ocenění města za rok 2015. Medaile města obdrží vysokoškolský profesor Arnošt Pellant, ředitel Východočeského divadla Petr Dohnal, emeritní ředitel pivovaru Ludvík Šťastný a kronikář Zdeněk Veselík.

Martin Charvát, primátor Pardubic
7.únor 2016 - 07:30

Čestnými občany města se stanou architekt Miroslav Řepa a in memoriam stavitel železnice Jan Perner. Šestici oceněných vybral speciálně sestavený Komitét. Uvedla pro Pardubickenovinky.cz Pavla Kosíková,  tisková mluvčí Magistrátu města Pardubice.

„Byť o Oceněních města pro rok 2015 rozhodovali pardubičtí zastupitelé na konci září loňského roku, budou ocenění předána až na Reprezentačním plese města Pardubic 12. března. Vždyť velká reprezentační akce města a ocenění města k sobě bezpochyby patří. Věřím, že i laureáti budou vnímat pozitivně atmosféru slavnostního večera,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát.


„Komitétu je každoročně velkou ctí vybírat z nominovaných ty, kteří si daný rok budou moci některé z městských ocenění odnést. Zároveň je mi líto, že tak velké osobnosti, jakou byl pro Pardubice stavitel železnice Jan Perner, jsme navrhovali ocenění až 170 let po jeho tragickém skonu. Jak rád bych mu potřásl rukou za jeho stavitelské činy osobně,“ sdělil předseda Komitétu Josef Kubát.

Letos bude radnice sbírat návrhy na osobnosti, kterým by mělo být uděleno ocenění města za rok 2016, o několik měsíců později, než tomu bylo v předchozích letech. Důvodem je změna pravidel při udělování ocenění. Nově bude například zapracován návrh na přidání čtvrtého možného ocenění, kterým bude čestný hrob.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.)