Svátek má: Státní svátek

Regiony

Velikost textu:

Seniorku okradli téměř o tři čtvrtě milionu korun

Seniorku okradli téměř o tři čtvrtě milionu korun

Oči pro pláč a smutek v duši zůstal jedné seniorce ve Svitavách. Policisté prověřují událost z úterního dopoledne, při které přišla devadesátiletá seniorka během chviličky o téměř  3/4 milionu korun. 

Ilustrační foto
16. září 2019 - 11:30

Do přízně seniorky se měly vetřít dvě ženy tmavší pleti se slovy, že jdou kvůli doplatku za zdravotní pojištění. Jedna z žen seniorku zabavila a druhá bez jejího svolení vstoupila do domu. Zde bohužel nalezla pokladnu s výše uvedenou finanční hotovostí. Následně se obě z místa urychleně vzdálily k vozidlu světlé barvy, kde čekala třetí žena a společně odjely neznámo kam.

Policisté věří, že občané pomohou s pátráním po "lidských hyenách".   Policistům by velmi pomohly záznamy z palubních kamer vozidel, která se pohybovala v ulicích kpt. Jaroše, Felberova, Svitavská a dalších přilehlých v době mezi 8:30 – 11:30 hodinou úterního dne.


Zároveň policisté prosí širokou veřejnost o spolupráci při možném tipování popsané osádky a vozidla před uvedeným časem v blízkém i širším okolí Svitav. Veškeré informace k popsanému případu lze policii sdělit na telefonním čísle 974 578 442  nebo na lince 158.

O celém případu informovaly webové stránky Policie ČR.

(vm,Pardubickenovinky.cz, foto:Policie ČR)