Svátek má: Šarlota|Zoe

Regiony

Velikost textu:

Senioři České republiky obdrželi medaili hejtmana

Senioři České republiky obdrželi medaili hejtmana

V jiném prostředí a v daleko menším obsazení se setkal hejtman Martin Netolický se zástupci spolků Senioři České republiky.

Hejtman Martin Netolický a medaile hejtmana
1. října 2020 - 11:30

Senioři České republiky obdrželi za 30 let fungování medaili hejtmana. Původně plánovaná oslava 30 let od založení spolku byla zrušena z důvodu epidemiologické situace. Hejtman se tak v sále zastupitelstva kraje setkal se zástupci jednotlivých místních organizací, krajským předsedou Emilem Eflerem a celostátním prezidentem spolku Vladimírem Drymlem. Při této příležitosti předal krajské organizaci medaili hejtmana Pardubického kraje.

„Původně jsme plánovali oslavu 30 let od založení spolku v předvečer Dne seniorů s bohatým kulturním programem, besedami a přednáškami. Bohužel aktuální epidemiologická situace nám nic z toho neumožnila,“ sdělil hejtman Martin Netolický.„Spolupráce mezi seniorskými svazy a krajem je velmi intenzivní a právě se Seniory ČR komunikujeme pravidelně a to jak prostřednictvím krajského předsedy tak napřímo a myslím, že úspěšně. V minulosti jsme pro seniory pořádali například protidluhové přednášky či spoluorganizovali zájezdy. Za 30 let fungování a komunikace nejen se svými členy, ale seniory obecně, si medaili hejtmana jednoznačně zaslouží,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Pardubickénovinky.cz informoval Mgr. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.pk)