Svátek má: Jarmil

Regiony

Velikost textu:

Seminář pro pedagogy „Podporujeme nadané děti pro budoucnost"

Seminář pro pedagogy „Podporujeme nadané děti pro budoucnost"

Cílem semináře „Podporujeme nadané děti pro budoucnost", který se uskutečnil v pátek 10. Května  v budově Pardubického krajského úřadu, bylo zejména sdílení zkušeností s výukou nadaných žáků.

Ze semináře
12. května 2019 - 11:30
(Komerční sdělení)

Tématem setkání bylo zejména sdílení praxe mezi pedagogy, kteří mají zkušenost se vzděláváním nadaných dětí.  Přednášejícími byly Kateřina Emer Venclová z Národního institutu pro další vzdělávání a Alena Čiháková, ze Základní školy Strž Dvůr Králové nad Labem, která systematicky pracuje s nadanými žáky nad rámec povinného vzdělávání.

Dalšími tématy semináře byly: jak rozeznat potenciál nadaného dítěte, proč je důležitá práce s nadanými dětmi, jaké jsou jejich specifické potřeby v rámci vzdělávacího procesu a jak mohou do tohoto procesu přispět rodiče

„Velmi vítám a podporuji aktivity týkající se vzdělávání nadaných dětí na základních školách. Jedná se o budoucí žáky našich středních škol a v delším časovém horizontu o budoucnost našeho kraje. Pardubický kraj podporuje nadané žáky a hledá způsob jak je podpořit nejen na středních školách, které Pardubický kraj zřizuje. V tuto chvíli se snažíme seznámit s obsáhlou problematikou vzdělávání nadaných žáků a také komunikovat s ministerstvem školství, které je garantem státní politiky v oblasti základního školství a mateřských škol a vydalo koncepci podpory rozvoje nadání," sdělil Bohumil Bernášek, radní odpovědný za školství.Seminář pořádá Mensa ČR v rámci projektu Supporting Gifted Children for the Future. Setkání pedagogů a odborníků na problematiku nadaných dětí se nekonalo poprvé a páteční seminář navazoval na předchozí seminář, který byl zaměřen na legislativní podmínky, metodiku práce a využití speciálních pomůcek v práci s nadanými dětmi.

Pardubickénovinky.cz informoval  Bc. Petr Šilar, tiskový mluvčí Krajského úřadu Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:pk)