Svátek má: Silvie

Regiony

Velikost textu:

Schopnost první pomoci zachraňuje životy

Schopnost první pomoci zachraňuje životy

V šesti městech uspořádal Oblastní spolek Českého červeného kříže Ústí nad Orlicí veřejné akce v rámci Světového dne první pomoci.

Den první pomoci
16. září 2020 - 11:30

Záštitu převzal krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr. Na setkáních se mohla široká veřejnost seznámit s pravidly správné hygieny nebo si rozšířit znalosti v oblasti zdravovědy a první pomoci.

„Pravidelnou sérií akcí si v různých místech připomínáme, jak je možné poskytnout pomoci druhým, kteří se ocitli v situaci ohrožující život, případně jak pomoci ošetřit zranění.  Nezapomínáme ani na osvětu hygienických návyků a  důležitá hygienická pravidla. Potěšitelný je také fakt, že například děti, které se účastní této akce opakovaně, tak prokazují znalosti z minulých návštěv,“ řekl radní pro oblast zdravotnictví Ladislav Valtr.

Návštěvníci se mohli v jednotlivých městech seznámit nejen s činností pracovníků Českého červeného kříže, ale svou profesi a techniku představili i další zástupci složek Integrovaného záchranného systému.

„Jsme rádi, že nás navštívili žáci mateřských škol i prvního stupně základních škol. Ukázali jsme jim ošetření poranění, resuscitaci nebo pravidla při mytí rukou,“ sdělil Martin Hodoval, ředitel Úřadu oblastního spolku ČČK.

Zdravotnická zařízení v kraji získaly termokamery

Světový den první pomoci se uskutečnil v minulých dnech v Lanškrouně a v Ústí nad Orlicí, Vysokém Mýtě, v České Třebové a Chocni. V Králikách se akce uskuteční 22. září.

Pardubickénovinky.cz informoval Bc. Petr Šilar, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:pk)