Svátek má: Norbert

Regiony

Velikost textu:

Rekonstrukce domu v Bystrém umožní kraji opustit místní zámek

Rekonstrukce domu v Bystrém umožní kraji opustit místní zámek

Postupné uvolňování nevhodných historických objektů pro domovy sociálních služeb v Pardubickém kraji pokračuje.

Zámek Bystré
21. května 2020 - 11:30

Kraj se snaží klientům vytvářet lepší podmínky v domech či bytech v běžné zástavbě a v přirozeném prostředí. Nyní radní vybrali firmu na rekonstrukci domu v Bystrém, který bude po vystěhování administrativy Domova z místního zámku sloužit vedení organizace.

„Domov na zámku Bystré je jednou z našich dalších organizací, kde jdou transformační změny do finiše. Sami vidíme, jak lidem s různými typy hendikepů pomáhá, když se dostanou z izolace, do sousedské společnosti. Samozřejmě mají nadále veškerou potřebnou péči, ale podle individuálních potřeb.  Mnozí z nich udělali velké pokroky ve svém osamostatňování,“ řekl radní pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola.


Předmětem investice je rekonstrukce rodinného domu v centru města Bystré. „Jde o patrový, samostatně stojící dům s prostornou půdou, sklepem a garáží postavený v roce 1937. Bude sloužit administrativě včetně zázemí pro personál. V přízemí bude bezbariérová aktivizační denní místnost pro osoby se zdravotním postižením. Kromě úprav domu jsou součástí stavby i práce na vodovodní a kanalizační přípojce, zpevněných plochách a oplocení. Práce za více než 13 milionů korun budou trvat 11 měsíců,“ uvedl 1. náměstek hejtmana pro majetek a investice Roman Línek.

Pardubickénovinky.cz informovala PhDr. Zuzana Nováková, tisková mluvčí Krajského úřadu Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:pk)