Svátek má: Havel

Regiony

Velikost textu:

Radnice vydala další číslo časopisu To jsou Pardubice

Radnice vydala další číslo časopisu To jsou Pardubice

Pardubická radnice vydala další, v pořadí již osmé číslo časopisu To jsou Pardubice. K dostání je jako vždy v pardubickém infocentru, v komorní filharmonii vždy před koncerty, v divadle před představeními nebo na pardubickém zámku.

Obálka časopisu
17. listopadu 2017 - 11:30

Jaká témata editoři připravili tentokrát?

Mladý muž z titulní strany podzimního vydání tohoto časopisu možná ještě nemá tak známou tvář, na první stránku ale určitě patří a jeho jméno ještě najisto uslyšíme – absolvent pardubické konzervatoře Petr Nekoranec směle otevřel brány světa opery a v pouhých pětadvaceti letech už stihl získat uznání světových hudebních znalců.

Další stránky časopisu patří architektonickému skvostu Pardubic – pardubickému zámku, který přesně před 20 lety zazářil po náročné opravě a otevřel veřejnosti znovu své brány. Dlouhá a náročná rekonstrukce vrátila městu klenot, jehož podobu určila především pernštejnská éra.

Na dalších stránkách autoři časopisu přiblíží přípravy na zimní olympiádu dětí a mládeže, která se bude počátkem příštího roku konat v Pardubickém kraji.

Při oslavě kulatin mezinárodního festivalu Pardubické hudební jaro – na jeho zahajovacím koncertu dokonce zazní Smetanova Má vlast v podání České filharmonie!

Mistr republiky v luštění křížovek vás zasvětí do tajů této disciplíny, doddávají autoři časopisu.


Pardubickénovinky.cz informovala Alexandra Tušlová, tisková mluvčí pardubického magistrátu

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:mmpardubice)