Svátek má: Vratislav

Regiony

Velikost textu:

Rada podpořila přípravu projektů pro lepší hospodaření s vodou

Rada podpořila přípravu projektů pro lepší hospodaření s vodou

Pardubický kraj se i nadále systematicky zaměřuje na pomoc při přípravě protipovodňových opatření a záměrů, které mají zajistit smysluplné hospodaření s vodou v krajině.

Ilustrační foto
13. listopadu 2023 - 11:30

Radní se tentokrát rozhodli finančně podpořit přípravu projektových dokumentací obcí Bohuňov, Čistá a města Hlinska. Cílem je maximálně zefektivnit zadržování vody v krajině.

„Během celého roku komunikuji se zástupci měst a obcí, kteří chystají projekty na úpravy krajiny v návaznosti na efektivní hospodaření s vodou. V některých případech žádají i o udělení dotací. Nyní se rada kraje shodla na podpoře tří záměrů. V Bohuňově kraj přispěje na vybudování retenční nádrže na vodním toku Korejtka a úpravu potočního koridoru. Retenční nádrž má přispět k ochraně obce před povodněmi. Další dotace směřuje do obce Čisté. Revitalizace Jalového potoka a doplnění tůní a mokřadů má přispět k navrácení přirozeného vodního režimu, posílit ekosystém koryta, zlepšit vzhled a omezit odvodnění krajiny,“ uvedl krajský radní pro zemědělství, venkov a životní prostředí Miroslav Krčil.Pardubický kraj se také rozhodl finančně přispět Hlinsku na lepší zadržování vody a vyšší míře protipovodňové ochrany díky nově vybudovanému rybníku v lokalitě Rataje. I v tomto případě jde o přípravu projektové dokumentace. Celková výše všech tří dotací činí 920 tisíc korun. O definitivní podpoře projektů ze strany Pardubického kraje rozhodne zastupitelstvo na svém nejbližším zasedání.

Pardubickénovinky.cz informoval Mgr. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
67%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%