Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

Rada města Chrudim přidělovala granty neziskovkám

Rada města Chrudim přidělovala granty neziskovkám

Rada města Chrudim na svém jednání  rozhodovala o přidělení ostatních dotací a grantů neziskovým organizacím pro rok 2017.

Ilustrační foto
12.březen 2017 - 11:30

Komise Zdravého města a MA 21 posuzovala a předkládala radě města návrh hned ve dvou kategoriích: v kategorii dotací ostatních (nezařaditelných mezi sport a kulturu) byla mezi 27 subjektů rozdělena částka 450 tisíc korun, v případě grantů v rámci programu Zdravé město a MA 21 bylo mezi 15 subjektů rozděleno celkem 200 tisíc korun. Uvedl pro Pardubickenovinky.cz Mgr. Aleš Prokopec, tiskový mluvčí MěÚ Chrudim.

„V kategorii ostatních jsou podporovány projekty, které nejsou zařaditelné mezi sport nebo kulturu. Podpora tak míří například dobrovolným hasičům, turistům, svazu bojovníků za svobodu, ČČK, ale i sdružením pracujícím s dětmi a mládeží nebo pro seniory,“ říká místostarosta města Jan Čechlovský.

Pro podporu v kategorii grantů byla městem Chrudim již v říjnu loňského roku vyhlášena grantová témata, která byla pro rok 2017 směřována do oblastí podpory rozvoje občanské společnosti, prevence sociálně nežádoucích jevů, projektů týkajících se zdraví nebo zdravých a bezpečných škol.

Rivalita mezi regiony? Maximálně v hokeji, říká hejtman Netolický

„V současné době připravujeme návrhy smluv, finanční prostředky potom budeme příjemcům zasílat do 14 dnů od podpisu smluv,“ doplňuje místostarosta Jan Čechlovský. K jednotlivým subjektům by měly finance putovat po podepsání smluv v průběhu měsíců března a dubna.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.)