Svátek má: Sabina

Regiony

Velikost textu:

První úsek D35 by měl být hotov ještě letos

První úsek D35 by měl být hotov ještě letos

Hejtman Martin Netolický jednal s ředitelem pardubické správy Ředitelství silnic a dálnic Bohumilem Vebrem. Tématem byl postup stavby dálnice D35, plánování odpočívek u Starého Města nedaleko Moravské Třebové či opravy silnic prvních tříd v regionu.

Ilustrační foto
22. května 2021 - 11:30

„Stavba dálnice D35 v prvním úseku z Opatovic nad Labem do Časů postupuje velmi dobře, což je patrné jen pouhým okem a v tuto chvíli Ředitelství silnic a dálnic předpokládá, že by tento úsek mohl být otevřen ještě na konci tohoto roku,“ řekl hejtman Martin Netolický, který se zajímal také o navazující úseky v okolí Vysokého Mýta, Litomyšle a dál na Moravu. „Velkou výzvou pro ŘSD a dodavatele bude tunel Homole v okolí Vraclavi na úseku Ostrov – Vysoké Mýto, který by mohl být jako samostatná stavba zahájen již v příštím roce, nejpozději pak v roce 2023,“ řekl hejtman.

V souvislosti s dalšími úseky se řeší vybudování dálniční odpočívky nedaleko Starého Města u Moravské Třebové. „Velká obousměrná odpočívka je plánována u Dolní Rovně na Pardubicku. Ředitelství silnic a dálnic má rozpracovanou studii na rozmístění odpočívek a jsou dané parametry, v jakých mají být odpočívky umisťované. Pokusíme se jednat s ředitelem ŘSD o možnosti, jak vyjít maximálně vstříc obcím, kterým se stávající rozměry, umístění a parametry nelíbí,“ sdělil hejtman Netolický.

Svitavská nemocnice má v plánu významnou modernizaci svého areálu

Důležitou stavbou pro kraj je také obchvat Svitav, kde v tuto chvíli probíhá výběrové řízení na zhotovitele. Hejtman toto téma projednával na základě podnětu starosty Hradce nad Svitavou ohledně komunikace procházející obcí.

„V tuto chvíli předpokládáme, že bychom majoritní část objízdných tras řešili po provizorních komunikacích tak, abychom minimálně využívali silnici procházející obcí. V případě, že bude komunikace využita a poškozena, tak ji samozřejmě opravíme,“ řekl ředitel pardubické správy ŘSD Bohumil Vebr.

V Klášterní Skalici stál nejvyšší gotický kostel v Čechách

Pardubickénovinky.cz informoval Dominik Barták, tiskový mluvčí Krajského úřadu Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:pk)