Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

Problém v kraji zůstává pouze s jedním autobusovým dopravcem

Problém v kraji zůstává pouze s jedním autobusovým dopravcem

Pardubický kraj je domluven s autobusovými dopravci ohledně dorovnání platů řidičů autobusů na základě schváleného nařízení české vlády.

Ilustrační foto
20.březen 2017 - 11:30

Kromě jediného dopravce, kterým je Arriva Východní Čechy, ostatních dvacet dopravců souhlasí s dorovnáním mezd, částkou za čekací doby a příplatkem za ztížené pracovní prostředí.

„Rozhodně není pravdou, že Pardubický kraj nabízí částku 10 milionů korun pro všechny dopravce. Toto je pouze částka, kterou máme předem vyčleněnou v našem rozpočtu. Souhrnné požadavky dopravců na dorovnání mzdových prostředků, které souvisejí s novelizací nařízení vlády, činí za náš kraj kolem 20 milionu korun,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

„Zástupci společnosti Arriva Východní Čechy stále do požadované částky zahrnují položky, které jsou nad rámec nařízení vlády, což je pro nás neakceptovatelné,“ sdělil Netolický. „Od počátku deklarujeme, že dostojíme závazku, byť byl vyvolaný státem. Stále však trváme na tom, že musí dojít k definitivnímu zúčtování,“ sdělil hejtman Netolický.

Pardubický kraj dokončuje jednání s dopravci

Minimální zaručené mzdy pro řidiče stouply od 1. ledna z 71,60 korun na hodinu na 98,10 korun za hodinu. Příplatek za dobu čekání mezi spoji vzrostl z 50 korun na hodinu na 88,29 korun za hodinu. Nově byl zaveden příplatek za ztížené pracovní prostředí ve výši 6,60 Kč za hodinu.

Pardubickenovinky.cz informoval Bc. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz foto:parl.l.)