Svátek má: Drahoslava

Regiony

Velikost textu:

Poříčí dostane od kraje půl milionu na stavbu požární zbrojnice

Poříčí dostane od kraje půl milionu na stavbu požární zbrojnice

Pokračování dotačního titulu státu na nákup dopravních automobilů a rekonstrukci či výstavbu požárních zbrojnic a jeho nastavení do dalších let bylo tématem jednání pardubického hejtmana s generálním ředitelem Hasičského záchranného sboru ČR.

Z jednání
19. listopadu 2019 - 11:30

„V rámci Pardubického kraje se nyní dostáváme v rámci našeho příspěvku ke státní dotaci na pořízení dopravních automobilů a rekonstrukci či stavbu požárních zbrojnic na maximální možnou částku, kterou z krajského rozpočtu můžeme poskytnout. V letošním roce se jednalo o 47 uspokojených žádostí. V nadcházejícím roce se budeme pohybovat na podobném množství, a to na základě doporučení krajských profesionálních hasičů,“ uvedl hejtman Martin Netolický s tím, že poskytnutí financí na požární zbrojnice není v tuto chvíli prioritou.

„V rámci kraje získalo dodatečně státní dotaci na stavbu požární zbrojnice Poříčí u Litomyšle a to v rámci přerozdělení nevyčerpaných prostředků z jiných krajů. Rozhodli jsme se proto podpořit ještě letos tuto žádost půl milionem korun z krizového fondu,“ řekl hejtman Netolický s tím, že uvolnění prostředků schválili krajští radní na svém pondělním jednání.


Hejtman se zástupci s generálním ředitelem Hasičského záchranného sboru ČR Drahoslavem Rybou a krajským ředitelem Alešem Černohorským. hovořil také o výhledu nastavení státní dotace pro příští roky, ale také o krajských dotacích pro všechny složky IZS.


„Snažíme se i v rámci našich dotací reagovat na poptávku samotných složek IZS a jednotek dobrovolných hasičů. Proto jsme také v letošním roce poprvé uvolnili prostředky na pořízení jednovrstvých a třívrstvých zásahových obleků. Celkově se pro příští rok dostáváme na částku okolo 37 milionů korun nejen pro hasiče, ale také další složky IZS či Horskou službu ČR,“ dodal hejtman Martin Netolický.

Pardubickénovinky.cz informoval Mgr. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(red,pardubickenovinky.cz,foto:pk)