Svátek má: Ljuba

Regiony

Velikost textu:

Policisté kontrolovali, zda lidé nechodí v kolejišti

Policisté kontrolovali, zda lidé nechodí v kolejišti

V průběhu minulého týdne proběhla ve spolupráci se Správou železniční dopravní cesty, na železničním koridoru ve stanici Česká Třebová, preventivně bezpečnostní akce zaměřená na pohyb osob v kolejišti.

Ilustrační foto
2. července 2018 - 11:30

Společně se zaměstnanci železnice kontrolovali policisté nebezpečné chování cestujících, kterých v průběhu celé akce zkontrolovali osmatřicet. U devatenácti z celkového počtu bylo zjištěno, že porušili zákon o drahách.

Všichni přestupci byli upozorněni na fakt, že za jejich protiprávní jednání jim ve správním řízení hrozí pokuta až do výše 10 tisíc korun.

"Věříme, že si takto poučené osoby uvědomí rizika svého počínání a koleje budou napříště přecházet v místech k tomu určených. V opačném případě by jejich špatné jednání mohlo mít pro ně doživotní zdravotní následky nebo v tom nejhorším případě následky fatální," píše Policie ČR na svém webu.


Více k úrazům v kolejišti doplnil pan Vladislav Černík, koordinátor bezpečnostní akce za SŽDC:  "Takové chování je velice nebezpečné. Lidé si mnohdy neuvědomují, že při této rychlosti ujede vlak necelých 50 metrů za pouhé 2 vteřiny. Osobní vlak rozjetý na 80 kilometrů za hodinu, bude za použití všech dostupných brzdných prostředků a při ideálních adhezních podmínkách, zastavovat přes tři sta metrů. Každý by si měl uvědomit, jestli je těch ušetřených pár minut skutečně natolik důležitých".

Na vytipovaných úsecích budou policisté i nadále s pracovníky Správy železniční dopravní cesty provádět opakované kontroly.

(vm, Pardubickenovinky.cz, foto: Policie ČR)