Svátek má: Šarlota|Zoe

Regiony

Velikost textu:

Podnikatelé v kraji chtějí oslovit již žáky základních škol

Podnikatelé v kraji chtějí oslovit již žáky základních škol

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal s předsedou Krajské hospodářské komory Pardubického kraje Jozefem Koprivňanským.

Hejtman Martin Netolický s Jozefem Koprivňanským
12. října 2021 - 11:30

Tématem setkání byla mimo jiné připravovaná burza škol, investiční činnost Pardubického kraje, ale také záležitosti spojené s rozvojem pardubického letiště.

Předseda Krajské hospodářské komory Pardubického kraje informoval hejtmana o přehlídce středních škol a zaměstnavatelů, která se uskuteční 22. října v pardubické Enteria areně. „Dlouhodobě s podnikateli hovoříme o jejich propojování se žáky nejen středních, ale také základních škol, kteří si volí svoji další budoucnost. Tato velká akce, kdy na jednom místě bude více než 70 škol a zaměstnavatelů je určitě dobrou možností pro žáky a jejich rodiče, ale také pro školy samotné, jak prezentovat svoji činnost široké veřejnosti,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Ten informoval předsedu Komory o aktuální investiční činnosti Pardubického kraje, které dominuje výstavba centrálního urgentního příjmu v Pardubické nemocnici, ale také stavba centrálního příjmu v Orlickoústecké nemocnici a budování novostavby Nemocnice následné péče v Moravské Třebové. Řeč byla také o dalším rozvoji Letiště Pardubice.

TECHNOhrátky v zemědělské škole v Chrudimi

„Krajská hospodářská komora je aktivní v rámci jednání nejen s podnikateli z našeho regionu pro využití letiště pro cargo dopravu, což je cesta, na kterou jsme opakovaně upozorňovali, a jsem rád, že nyní začíná mít konkrétní obrysy. Osobní doprava je náchylná na jakékoliv geopolitické změny, což jsme ostatně viděli v minulosti v případě letů do Ruska či na Ukrajinu, a tak je nezbytně nutné mít stabilní zdroj příjmů, kterým je z mého pohledu jak cargo, tak například oblast general aviation,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Pardubickénovinky.cz informoval Dominik Barták, tiskový mluvčí Krajského úřadu Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.kú)