Svátek má: Leoš

Regiony

Velikost textu:

Pěstounům i dalším rodinám se v Litomyšli líbilo

Pěstounům i dalším rodinám se v Litomyšli líbilo

Krásné počasí přilákalo v neděli do Litomyšle na druhý ročník Dne pro pěstounství téměř šest stovek dětí a dospělých z celého Pardubického kraje.

Z akce
17. září 2018 - 20:09
(Komerční sdělení)

Bohatý program v zámecké zahradě a volný vstup do interaktivních stálých expozic na zámeckém návrší nabídl příjemně strávený společný čas všem generacím.

„I když to máme do Litomyšle přes čtyřicet kilometrů, jezdíme sem rádi. Takže když přišlo od naší doprovázející organizace pozvání na tuto akci, bylo u nás doma jasno," směje se Marcela, která přijela s početnou rodinou z podhůří Orlických hor. Nechyběly různé soutěže, výtvarné workshopy, fotokoutek, moderovaná beseda se zástupci kraje, vystoupení parkour show nebo tzv. dogdancing.

Akci určenou především jako poděkování pro pěstouny, jako je i paní Marcela, uspořádal Pardubický kraj ve spolupráci s litomyšlskou Farní charitou a dalšími neziskovými organizacemi.

[ANNER]
„Děkuji všem pěstounům za péči o děti, které nemohou vyrůstat ve své rodině a také neziskovým organizacím, které poskytují potřebné zázemí pěstounským rodinám a zároveň připravily program celého dne," zaznělo s úst krajského radního Pavla Šotoly při slavnostním ukončení letošního ročníku.

Pardubickénovinky.cz informovala  PhDr. Zuzana Nováková, tisková mluvčí Krajského úřadu Pardubického kraje.

(red,pardubickenovinky.cz,foto:pk)