Svátek má: Sabina

Regiony

Velikost textu:

Pardubický kraj zná své letošní Regionální potraviny

Pardubický kraj zná své letošní Regionální potraviny

Podpora kvalitních regionálních výrobců potravin patří mezi základní cíle každoroční soutěže Regionální potravina Pardubického kraje.

Hejtman Martin Netolický a soutěž Regionální potravina
5. srpna 2020 - 11:30

I v letošním roce, který byl ovlivněn koronavirovou pandemií, zná své vítěze v několika kategoriích. Celkově bylo hodnoceno přes 110 výrobků. Uděleny byly také ceny hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického, který se hodnocení potravin zúčastnil.

„Podpora domácích výrobců potravin je nyní důležitější než kdykoliv předtím. Značka Regionální potravina je společně s oceněním MLS Pardubického kraje tradiční a myslím, že mezi zákazníky známou. Logo Regionální potravina na obalech zákazníkovi zaručuje, že produkt i samotné suroviny použité při výrobě pochází z domácí produkce. Produkt musí být vyroben na území kraje, ve kterém bylo ocenění uděleno. To je podstatné. Osobně si myslím, že zákazníci se učí rozeznávat lokální produkci a to jak na pultech obchodů, tak na různých farmářských trzích či přímo u samotných výrobců,“ řekl hejtman Martin Netolický, který byl členem hodnotící komise a udělil také vybraným výrobkům ceny hejtmana.Prvním oceněným je pěstitel Vladimír Slavík, který uspěl s tyčkovým rajčetem Dunne F1. Druhou cenu hejtmana si za tymiánový sirup odnesla společnost Bilerbin z Albrechtic u Lanškrouna. Třetím oceněným výrobkem je škvarková pomazánka firmy Řeznictví Morávek z Vračovic nedaleko Vysokého Mýta.

Pardubickenovinky.cz informoval  Mgr. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:pk)