Svátek má: Drahoslava

Regiony

Velikost textu:

Pardubický kraj pokračoval v investicích do přeloučských škol

Pardubický kraj pokračoval v investicích do  přeloučských škol

Pardubický kraj pokračoval i v letošním roce s investicemi na Gymnáziu a Střední odborné škole Přelouč.

Opravené sociální zařízení v přeloučské škole
14. listopadu 2019 - 11:30

V loňském roce se jednalo o rekonstrukci hřiště za 7,8 miliónu korun. Letos byla dokončena rekonstrukce sociálního zařízení v objektu odborné výuky a v hlavní budově školy v souhrnné výši 8,3 milionu korun.

„Při rekonstrukci se jednalo se o výměnu rozvodů kanalizace, vody i elektřiny. Zbourány byly příčky a plechové stěny. Položena byla nová dlažba vyměněny byly i keramické obklady,“ sdělil Bohumil Bernášek, radní pro oblast školství.

Škola také investovala v letošním roce do zabezpečení objektů. Nový čipový systém za milion korun umožňuje vstup do školy a je propojen s docházkovým systémem. Výrazně se tak zlepšila bezpečnost žáků i pracovníků školy.


„Vstup do budovy nebyl nijak zabezpečen a nové zařízení tedy bylo velmi potřeba. Byl to také jeden z prvních úkolů pro nového pana ředitele, který nastoupil na začátku školního roku 2018. Pozitivní informací je, že se škole podařilo navýšit počty žáků prvních ročníků v několika oborech,“ dodal Bohumil Bernášek.

Kromě krajského radního se akce zúčastnili zástupci firem z Přeloučska a Kolínska. Za město Přelouč starostka Irena Burešová a místostarosta Ivan Moravec.

Pardubickenovinky.cz o celé záležitosti informoval mluvčí Pardubického kraje Tomáš Drechsler.

(vm,Pardubickenovinky.cz, foto:Pardubický kraj)