Svátek má: Jitka

Regiony

Velikost textu:

Pardubický kraj láká filmaře

Pardubický kraj láká filmaře

East Bohemia Film Office uspořádala v závěru června ve spolupráci s Czech Film Commission  takzvanou location tour po východních Čechách.

Filmaři navštívili také Divadlo Karla Pippicha
5. července 2019 - 11:30
(Komerční sdělení)

„East Bohemia Film Office jako regionální filmová kancelář funguje při Destinační společnosti Východní Čechy a snaží se přispívat k filmovému turismu. Filmařům pak pomáhá hledat zajímavá a pokud možno okem kamery neokoukaná místa a objevit v nich potenciál pro natáčení,“ vysvětluje radní Pardubického kraje pro cestovní ruch, sport a volnočasové aktivity René Živný.

Location tour je určena zejména pro lokační manažery, filmové architekty, režiséry a producenty. V Pardubickém kraji se tentokrát podívali na moderní odbavovací halu letiště Pardubice, fotogenický zámek Choltice, město Chrudim a jeho Divadlo Karla Pippicha, zámek Hrochův Týnec a město Vysoké Mýto s jeho prvorepublikovou Tyršovou plovárnou.


Následující den se expedice přesunula do Královéhradeckého kraje. V něm filmaři objevili třeba kouzlo Galerie moderního umění, bývalé ředitelství státních drah, přírodní koupaliště Dachova, prostory pivovaru v Hořicích, zámek Sloupno a město Nový Bydžov.

„Pokaždé se účastníků location tour ptáme, které lokace se jim líbily nejvíce. Odpověď je ale těžká, pokud navštívíme tolik různorodých míst. A hlavně, každý filmař přijíždí s jiným očekáváním. Někdo má v hlavě konkrétní projekt, jiný hledá inspiraci do budoucna. Východní Čechy nabízejí dokonalou paletu vizuálně zajímavých lokací a motivů snad pro každé téma. Účastníci budou mít o čem přemýšlet a věřím, že se brzy vrátí, tentokráte s kamerou na rameni,“ shrnuje pocity filmařů vedoucí Czech Film Commission Pavlína Žipková.

A jak na závěr uzavřít úspěšnou location tour? „Snad jen takovým malým skromným přáním. Aby splnila svůj účel, což v praxi znamená, že se ve Východních Čechách bude točit ostošest?“ dodává Živný.

Pardubickenovinky.cz o celé záležitosti informovala mluvčí Pardubického kraje Zuzana Nováková.

(vm, Pardubickenovinky.cz, foto: Pardubický kraj)