Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

Pardubický kraj dokončuje jednání s dopravci

Pardubický kraj dokončuje jednání s dopravci

Finální požadavky všech dopravců v regionu by měl kraj znát do konce týdne, následně o nich budou jednat krajští radní.

Ilustrační foto
16.březen 2017 - 11:30

V souvislosti se schváleným nařízením české vlády, které řidičům autobusů od ledna letošního roku zajišťuje nárůst jejich mezd, dokončuje Pardubický kraj jednání s dopravci, která mají stanovit konkrétní podíl kraje na tomto navýšení.

„Věříme, že se nám do konce března podaří podepsat dodatky smluv na zvýšení úhrad za autobusovou dopravu, jelikož již ke konci tohoto týdne bychom měli znát přesné požadavky dopravců,“ uvedl hejtman Martin Netolický s tím, že se v minulosti hovořilo o částce 34 milionů korun, která však nebyla definitivní.

„S většinou dopravců nejsou z našeho pohledu žádné větší problémy, a proto jsem přesvědčen, že vše vyřešíme. V rozpočtu kraje máme pro tyto potřeby prozatím vyčleněnou částku 10 milionů korun. Již před časem jsme na společném jednání se zástupci Odborového svazu dopravy deklarovali, že dostojíme závazku, byť byl vyvolaný státem. Zároveň jsme od počátku říkali, že musí však dojít k definitivnímu zúčtování a nesmí být do požadavků zahrnuty výdaje, které s odměňováním řidičů přímo nesouvisí,“ sdělil hejtman Netolický.


„Jsem rád, že se jednání blíží k dohodě. Je to způsobeno také naším přístupem k dopravcům, kdy se s nimi pravidelně jednáme, ale také tím že v minulosti již řada dopravců vyšší mzdy řidičům dávala, rozdíl byl spíše v příplatcích za čekání mezi jednotlivými jízdami,“ uvedl náměstek pro oblast dopravy Michal Kortyš.

Minimální zaručené mzdy pro řidiče stouply od 1. ledna z 71,60 korun na hodinu na 98,10 korun za hodinu. Příplatek za dobu čekání mezi spoji vzrostl z 50 korun na hodinu na 88,29 korun za hodinu. Nově byl zaveden příplatek za ztížené pracovní prostředí ve výši 6,60 Kč za hodinu.

Pardubickenovinky.cz informoval Bc. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz foto:parl.l.)