Svátek má: Leoš

Regiony

Velikost textu:

Pardubická záchranka získala nové moderní vozidlo

Pardubická záchranka získala nové moderní vozidlo

Nové vozidlo s lepšími jízdními vlastnostmi i větším manipulačním prostorem má nyní Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje. 

Nové vozidlo pardubických záchranářů
5. června 2018 - 11:30

Vůz Škoda Kodiaq bude sloužit pro systém randez-vous, jehož posádku tvoří řidič-záchranář a lékař. Pardubickenovinky.cz o tom informovala mluvčí Pardubického kraje Karolína Frýdová.

Ke slavnostnímu předání nového vozu došlo ve čtvrtek u budovy ředitelství Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje (ZZS PAK) v Pardubicích, která bude pro toto vozidlo výjezdovou základnou. Jedná se o první vůz typu Škoda Kodiaq, kterým ZZS PAK disponuje, a je také prvním automobilem v České republice, jehož unikátní barevné provedení je stříkané přímo od výrobce a není tedy dodatečně polepované jako ostatní vozidla záchranné služby.

 Exministr Julínek skončil ve vedení krajských nemocnic

Jako kraj dbáme na celkový rozvoj zdravotnické záchranné služby. Nyní je už vozový park na velmi dobré úrovni a nové vozidlo jeho stav ještě vylepší, protože lékaři i záchranáři budou mít ve srovnání s doposud užívanými vozy lepší přístup k potřebnému vybavení a tím možnost rychlejšího zásahu ve prospěch pacienta,“ řekl krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr, který se předávání zúčastnil.

Vozidlo, o jehož pohon se stará dvoulitrový naftový čtyřválec se zdvihovým objemem 2,0 l a výkonem 140 kw, je vybaveno sanitní zástavbou s přístroji k záchraně lidských životů. „Lékaři a záchranáři budou mít díky lepšímu uspořádání vše potřebné hned při ruce a s dobrými jízdními vlastnostmi vozu bude také celá posádka více v bezpečí,“ uvedl ředitel ZZS PAK Igor Paar.

Automobil byl zakoupen z Fondu zábrany škod za více než 1,4 milionu korun.

(vm, Pardubickenovinky.cz, foto: Pardubický kraj)