Svátek má: František

Regiony

Velikost textu:

Pardubická Sféra bude špičkovým vzdělávacím centrem

Pardubická Sféra bude špičkovým vzdělávacím centrem

V areálu Automatických mlýnů v Pardubicích se bude kromě krajské Gočárovy galerie nacházet také Galerie města Pardubic a Vzdělávací centrum Sféra.

Vzdělávací centrum Sféra
16. září 2023 - 11:30

To si ve středu odpoledne společně s ředitelem organizace Davidem Koppitzem prohlédl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

„Proměna areálu automatických mlýnů v sobě nese hned několik projektů tří investorů. Vedle naší Gočárovy galerie jsou to projekty města Pardubic a manželů Smetanových. Vzdělávací centrum Sféra bude z mého pohledu špičkově vybaveným vzdělávacím centrem s přesahem do celého našeho kraje, kdy může kromě dětí všeho věku lákat také širokou veřejnost. Městská instituce má také velké štěstí v pozici ředitele Davida Koppitze, který je úspěšným manažerem se zkušenostmi z ministerstva pro místní rozvoj a také pardubickým rodákem a patriotem,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Plánujeme v nejbližší době zajistit detailní seznámení s projektem pro ředitele našich středních škol a vytvoření systému, který by Sféru a její možnosti provázal s výukou na našich školách,“ řekl hejtman.Vzdělávací centrum Sféra se veřejnosti otevře již v září a nabídne širokou škálu vzdělávacích aktivit, prostor pro vzájemné setkávání a předávání zkušeností. Návrh prostorového řešení počítá s řemeslnými dílnami, učebnami pro chemii, fyziku, přírodopis, informační technologie a robotiku. Součástí objektu bývalého skladu mouky bude i Galerie města Pardubic, která se bude do areálu stěhovat z Příhrádku.

Pardubickénovinky.cz informoval Mgr. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:kú)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
65%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
18%