Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

Pardubická pětka se dočká velkých změn

Pardubická pětka se dočká velkých změn

Červen a červenec bývají dva nejkrásnější měsíce v roce. V letošním roce nejen z důvodu prázdnin a dovolených, ale proto, že se městskému obvodu Pardubice V podaří úspěšně vyřešit dva mnohaleté problémy.

Ilustrační foto
19.březen 2017 - 11:30

První problém, řešený od vzniku městského obvodu oběma mými předchůdci, bylo opravit náměstí Dukelských hrdinů. Dne 15. 3. 2017 rada městského obvodu schválila zadávací podmínky pro vyhlášení výběrového řízení na zhotovitele, takže půjde-li vše dobře, v polovině června začne oprava centrální části náměstí. Postupně Vás budeme seznamovat s vizualizací a bohužel i nutnými omezeními, které v souvislosti se stavbou nutně vzniknou (zejména omezení parkování vozidel po dobu stavebních prací).

Druhým dlouhodobým problémem bylo prosadit na městě výstavbu cyklostezky do Dražkovic. Při jednání zastupitelstva městského obvodu dne 15. 3. 2017 bylo Ing. Jaroslavem Hruškou, vedoucím odboru majetku a investic Magistrátu města Pardubice zastupitelům sděleno, že v červnu bude zahájena výstavba 1. etapy cyklostezky z Pardubic (od areálu firmy MARO) do Dražkovic (k benzínové pumpě).


Obě akce by měly být dokončeny do konce letošního roku.  

Pardubickenovinky.cz informoval Jiří Rejda, starosta městského obvodu Pardubice V.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.