Svátek má: Miloslava

Regiony

Velikost textu:

Pardubice: Program slavností se v den smutku nezmění

Pardubice: Program slavností se v den smutku nezmění

Pardubice čekají o nadcházejícím víkendu Podzimní městské slavnosti - 26.ročník multižánrového festivalu tradičně zpestřuje pardubický podzim.

Ilustrační foto
9. října 2019 - 11:30

Nechybí v něm open-air koncerty, pouliční vystoupení, historická vozidla a spoustu další zábavy pro malé i velké.

Vyvrcholením i letošních slavností, které se ponesou ve filmovém duchu, bude opět oblíbený lampionový průvod a velkolepá ohňostrojová show nad řekou Labe, a to i přesto, že na tento den bude v rámci uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta vyhlášen státní smutek.


„Koncept slavností jsme ponechali beze změny nejen kvůli mnohaměsíční přípravě této akce, ale hlavně proto, že fenomenální Karel Gott měl ve svém životě jediný cíl, a to pobavit publikum. Rušit koncerty, lampionový průvod nebo ohňostroj, který děti milují a těší se na něj celý rok, nám proto přišlo proti Mistrově životní myšlence. Rozhodli jsme se ale připomenout si hudební tvorbu Karla Gotta - v sobotu lidé uslyší nejeden hit z jeho dílny, jeho památku uctíme rovněž minutou ticha a potlesk po ohňostroji bude poděkováním za umělcův přínos celému národu,“ uvedl primátor města Pardubic Martin Charvát.

O celé záležitosti informovaly webové stránky pardubického magistrátu.

(vm,Pardubickenovinky.cz, foto:Město Pardubice)