Svátek má: Bernard

Regiony

Velikost textu:

Pardubice: Letos bylo oceněno sedm osobností

Pardubice: Letos bylo oceněno sedm osobností

Pardubice vyhlásily další osobnosti, které se významným způsobem podílely nebo nadále podílejí na rozvoji či propagaci města.

Oceněné osobnosti
20. dubna 2019 - 11:30

Čestné občanství města Pardubic získali dva členové Klubu přátel Pardubicka, Jarmila Stibicová a Jiří Paleček, dalším pěti osobnostem byly v rámci slavnostního vyhlášení ve Společenském sále radnice předány medaile města.

„Je jen málo lidí, kteří o Pardubicích, jejich historii i současnosti mají takové množství znalostí jako právě Jiří Paleček. Jak on, tak paní Stibicová jsou shodou okolností členy Klubu přátel Pardubicka a oba patří mezi opravdové pardubické patrioty, kteří se zajímají o rozvoj města a zároveň se na něm již řadu let podílejí. Právem si čestné občanství zaslouží,“ podotýká primátor Pardubic Martin Charvát s tím, že Jiřímu Palečkovi bude vyznamenání města předáno dodatečně.


Mezi osobnosti, které si dnes ze společenského sálu radnice odnesly jedno z vyznamenání města, dále patří chirurg Karel Havlíček, Vít Vavřina, učitel Vladimír Vícha a odborník v oblasti klasické hudby Bohuslav Vítek. Za trenéra a pardubickou sportovní legendu Martina Kubrychta převzala ocenění jeho žena Irena Kubrychtová.

Pardubice své významné občany oceňují každoročně. Loni bylo čestné občanství uděleno Janu Iserlemu, medaili města si pro změnu převzali Jiří Stříteský a Vladimír Martinec.

O celé záležitosti informovaly webové stránky města Pardubice.

(vm, Pardubickenovinky.cz, foto: Město Pardubice)