Svátek má: Hana

Regiony

Velikost textu:

Otevření další základny pro záchranáře nestojí nic v cestě

Otevření další základny pro záchranáře nestojí nic v cestě

Výstavba výjezdové základny pro Zdravotnickou záchrannou službu Pardubického kraje v Holicích je u konce.  Na kontrolním dni se o její připravenosti přesvědčil i radní pro oblast zdravotnictví Ladislav Valtr.

Základna pro záchranáře v Holicích
25. července 2020 - 11:30

„Stavba byla dokončena v termínu bez vad a nedodělků. Jediné, co způsobilo do jisté míry objektivní prodlevu, bylo připojení elektroměru, aby mohla být spuštěna vzduchotechnika a tepelná čerpadla. Vše se podařilo vyřešit, a tak se mohlo uskutečnit řádné předání nové základny Zdravotnické záchranné službě Pardubického kraje. Do ostrého provozu bude tato stanice uvedena na přelomu srpna a září,“ sdělil radní po oblast zdravotnictví Ladislav Valtr.

Základ ZZS v Holicích je jednopodlažní novostavba s vyhovujícími prostory pro personál, techniku a dostatečnými skladovacími prostory. Její vybudování řeší současné nevhodné umístění v provizorních prostorách města.


„Nová budova je situována v blízkosti komunikace I/35 a záchranáři tak budou rychleji u nehod, které jsou na této silnici časté.  Celkové náklady na výstavbu jsou 19,3 milionů korun,“ dodal Ladislav Valtr.

Pardubickénovinky.cz informoval Bc. Petr Šilar, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:pk)