Svátek má: Vladislav

Regiony

Velikost textu:

Olympiádu by mohly podpořit všechny pardubické oddíly

Olympiádu by mohly podpořit všechny pardubické oddíly

S přípravou Olympijského parku Pardubice 2016 se seznámili zástupci takřka 80 sportovních klubů v Pardubicích a organizátoři významných sportovních akcí.

Z jednání
1.únor 2016 - 07:30

Koncept projektu počítá s představením řady olympijských i neolympijských disciplín, proto radnice vyzvala místní sportovce, aby se do programu zapojili a představili se všem návštěvníkům v nejlepším světle. Vedle toho v pondělí rada schválila finální podobu smlouvy mezi městem, Český olympijským výborem a Českou olympijskou, a.s., o uspořádání parku. Pardubickenovinky.cz informovala Alexandra Tušlová, tisková mluvčí Pardubic.

„Pořádání Olympijského parku v Pardubicích považujeme za maximálně prestižní záležitost a jsme velmi potěšeni zpětnou vazbou jak od veřejnosti, tak od řady sportovců a klubů, kteří to vidí stejně jako my. Ať už jde o sporty olympijské, nebo neolympijské, nabídli jsme všem sportovním klubům možnost představit se, jak nejlépe umí. Konkrétní náměty, jak sporty prezentovat, necháme na klubech. To je i jeden z cílů tohoto projektu ČOV. Všichni mají čas se společně sejít, zamyslet se a do začátku února nám dát vědět, jakou formou by rádi „jejich“ sport prezentovali, sepsali nám jejich potřeby pro prezentaci na přidělených stanovištích, co budou potřebovat apod. Zároveň jsme jim sdělili aktuální informace a principy“ nastínil představu spolupráce s kluby manažer projektu Olympijský park Pardubice 2016 Pavel Stara.

Za jedinečnou příležitost pro Pardubice považuje Olympijský park Pardubice 2016 také primátor města Martin Charvát, který společně s Pavlem Starou a svým náměstkem pro sport Jakubem Rychteckým zavítal na zahájení Olympiády dětí a mládeže v Chomutově.

„Účast na prvním dnu dětské olympiády byla pro nás výbornou inspirací. Chceme, aby olympiádou naše město žilo po celý tento rok, nejen čtrnáct dnů v srpnu - rozhodli jsme se využít této obrovské šance a chceme všem dětem i dospělým ukázat, že sport by měl hrát důležitou roli v našem životě a že v Pardubicích je celá řada příležitostí, jak si během roku zasportovat,“ uvedl primátor Martin Charvát, který společně s ostatními na téma olympiáda a Pardubice hovořil s předsedou Českého olympijského výboru Jiřím Kejvalem. „Mobily, tablety, počítače nesmějí z našeho volného času vytlačit potřebný pohyb. Kromě zdravého vývoje děti během sportování také navazují kontakt s ostatními, řeší různé situace, zkrátka socializují se,“ zdůraznil nenahraditelnost pohybu primátor Martin Charvát.


Smlouva o uspořádání Olympijského parku Pardubice 2016 připravena k podpisu

„Byl to další velmi důležitý krok k tomu, abychom mohli v přípravách zdárně pokračovat. Vše zatím pokračuje podle harmonogramu, projektový tým pracuje velmi dobře. Ve smlouvě mezi městem, Českým olympijským výborem a Českou olympijskou, a.s., se podařilo vyřešit klíčové body ve vazbě na financování a udělení oprávnění k zajištění veřejného vysílání přenosů a řešení otázkys tím souvisejícíchautorských práv. Přílohou smlouvy je i manuál, který upravuje ochranu olympijské symboliky a rámec pro oslovování dalších partnerů parku. Se slavnostním podpisem smlouvy, kde bychom chtěli představit i vizualizaci parku, počítáme na konci února,“ shrnul situaci náměstek zodpovědný za sport Jakub Rychtecký. Úspěšnost parku se bude podle náměstka Rychteckého hodnotit mimo jiné také podle toho, kolik mladých lidí a dětí se podaří motivovat ke sportu. „Chceme, aby Olympijský park Pardubice 2016 byl opravdovou oslavou sportu a zdravého životního stylu. V rámci programu pracujeme také na přípravě zážitkových olympijských příměstských táborů,“ doplnil náměstek Rychtecký.

V rámci Letních olympijských her, které se budou konat od 5. do 21. srpna příštího roku v brazilském Rio de Janeiru, by měly vzniknout v Česku čtyři olympijské parky. Kromě hlavního parku na Lipně, by měly být regionální olympijské parky vedle Pardubice také v Ostravě a Plzni.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:mmpardubice)