Svátek má: Gabriel

Regiony

Velikost textu:

Odsouzený cizinec se vězení vyhýbal jedenáct let

Odsouzený cizinec se vězení vyhýbal jedenáct let

Vlastním šetřením se orlickoústeckým kriminalistům ve spolupráci s dalšími policejními útvary v České republice, ale i v zahraničí, podařilo v Pardubickém regionu zadržet cizince, vyhýbajícímu se nástupu do výkonu trestu odnětí svobody.

Ilustrační foto
9. července 2018 - 11:30

Po obdržení evropského zatýkacího rozkazu na čtyřicetiletého cizince, několik měsíců žijícího s rodinou na Orlickoústecku, čeští policisté věděli, že je v cizině nepodmíněně odsouzen k výkonu trestu odnětí svobody na dva roky za trestný čin vydírání.


Dále se českým policistům podařilo zjistit, že se vydává za jinou osobu, avšak stejné státní příslušnosti jeho rodné země a na našem území žije s rodinou. Potvrdily se i informace, že je ozbrojen i přesto, že nevlastní zbrojní průkaz.

Aby výčet jeho protiprávního jednání byl úplný, zjistili policisté, že by zřejmě měl vyrábět drogu pervitin. Výrobu zakázané látky maskoval údajným rybařením. Ve spolupráci se zásahovou jednotkou Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje se podezřelého muže v jedné z obcí na Žambersku podařilo zadržet.  Po omezení na osobní svobodě se snažil tvrdit, že není hledanou osobou. Marně! Muž byl na základě daktyloskopických stop ztotožněn a eskortován do cely. V autě, ve kterém cestoval, policisté zajistili dvě nelegálně držené zbraně a látky i pomůcky k nedovolené výrobě pervitinu. Všechny zajištěné věci byly zaslány  na odborné expertízy, které by měly podezření potvrdit.


O případu policisté ihned vyrozuměli Krajské státní zastupitelství v Hradci Králové. Následně tamní soud rozhodl o umístění muže do vydávací vazby, odkud by měl být přemístěn do výkonu trestu odnětí svobody své mateřské země. Přítěží mu může být případné trestní stíhání za nedovolené ozbrojování a výrobu a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu s trestní sazbou až pět let.

O případu informoval web Policie ČR.

(vm, Pardubickenovinky.cz, foto:Policie ČR)