Svátek má: Sabina

Regiony

Velikost textu:

Odměny pro zaměstnance sociálních služeb a záchranáře

Odměny pro zaměstnance sociálních služeb a záchranáře

Kraj rozdělil odměny pro zaměstnance sociálních služeb a záchranáře, kteří pomáhali v nouzovém stavu.

Ilustrační foto
13. srpna 2020 - 11:30

Radní Pardubického kraje projednali rozdělení účelových dotací ze státního rozpočtu pro své příspěvkové organizace v oblasti sociálních služeb a pro Zdravotnickou záchrannou službu Pardubického kraje za jejich mimořádné nasazení na začátku covidové nákazy. Další žádosti bude kraj uplatňovat i pro zdravotnické pracovníky v sociálních službách.

„Celkem nám z Ministerstva práce a sociálních věcí přišlo na odměny sociálních pracovníků 65 milionů, z toho 23 milionů pro naše příspěvkové organizace. Z Ministerstva zdravotnictví jsme nyní získali 1,6 milionu. Jsem rád, že se ti, kteří byli skutečně v první linii, dočkají konkrétního finančního ocenění,“ uvedl hejtman Martin Netolický.


„Pardubický kraj okamžitě začíná tyto prostředky rozesílat všem poskytovatelům služeb v kraji, kteří se žádostmi uspěli.  Prostředky půjdou na odměny jak do pobytových, tak terénních a ambulantních služeb, tedy do organizací, které se starají o seniory, rodiny s dětmi, či o hendikepované občany. Mnoho z jejich klientů patří do rizikových skupin, což si žádá další bezpečnostní a hygienická opatření spojená s vyššími nároky na čas i personál,“ sdělil radní pro sociální péči Pavel Šotola.Další poskytnutá dotace od Ministerstva zdravotnictví byla určena Zdravotnické záchranné službě Pardubického kraje. „V tomto případě má dotace kompenzovat prostředky na vytvoření a provoz mobilních odběrových týmů včetně jejich mzdových nákladů. Necelou třetinu dotace spolknou materiálové náklady záchranky a více než milion má naše záchranka k dispozici na mzdové náklady, ovšem včetně povinných odvodů zaměstnavatele,“ informoval radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr a pokračoval: „V současné době žádáme za Pardubický kraj ještě o další dotace z Ministerstva zdravotnictví pro osm sociálních příspěvkových organizací a dvě zařízení následné péče, které by měly zajistit odměny také pro zdravotnický personál v sociálních službách. Z našich zdravotnických zařízení se to týká žambereckého Albertina a Léčebny dlouhodobě nemocných v Rybitví,“ dodal Valtr.

Pardubickénovinky.cz informovala PhDr. Zuzana Nováková, mluvčí Krajského úřadu Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch)