Svátek má: Soběslav

Regiony

Velikost textu:

Ochranné prostředky pro praktiky, stomatology či lékárníky

Ochranné prostředky pro praktiky, stomatology či lékárníky

120 tisíc ústenek a 25 tisíc respirátorů zamířilo také mezi praktiky, stomatology či lékárníky v regionu.

Ilustrační foto
24. března 2020 - 11:30

Ještě v neděli navečer bylo z krajského centrálního skladu v Chrudimi rozvezeno 120 tisíc ústenek a 25 tisíc respirátorů na obce s rozšířenou působností, které je dále zajišťují pro jednotlivé ambulantní lékaře, stomatology, lékárníky či sociální služby. Hejtman a předseda krajské bezpečnostní rady Martin Netolický po dohodě se starosty ORP rozhodl, že každá z těchto 15 obcí získá určité množství ochranných prostředků pro přerozdělení dle vlastního uvážení například pro technické služby či městské strážníky.

„Ještě v průběhu nedělního podvečera se nám podařilo vyprázdnit celý centrální sklad v Chrudimi nejprve na mezisklady a následně až na jednotlivé obce s rozšířenou působností. Je to kontrast oproti zásobování organizací, které zajišťuje Ministerstvo zdravotnictví. Mezi ně v rámci tohoto závozu patří také Pardubická nemocnice, hygienická stanice, některé laboratoře či Hamzova léčebna v Luži. Tento materiál byl nejprve v neděli odvezen do Správy státních hmotných rezerv v Sedlčanech a teprve v průběhu dnešního dne se bude vracet zpět do regionu. Očekáváme, že se bude jednat o 15 tisíc ústenek. Od pondělí by mělo Ministerstvo zdravotnictví zásobovat pouze své přímo řízené organizace, což urychlí i zásobení naší nemocnice,“ sdělil hejtman Martin Netolický s tím, že v noci kraj obdržel ještě dodávku 300 kusů testovacích setů.

Zároveň pokračuje výroba dezinfekčních prostředků, a to jak na ruce, tak na podlahy. „Na základě doporučení Ministerstva průmyslu a obchodu objednáme dalších 50 tisíc litrů dezinfekce na ruce. Paralelně s tím budeme mít dnes 300 litrů dezinfekce ze Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích a zítra 220 kilogramů podlahové dezinfekce,“ sdělil hejtman Netolický.

Krajští radní odsouvají svá jednání

Ten se v rámci pravidelné komunikace se starosty 15 obcí s rozšířenou působností dohodl, že bude vytvořena určitá rezerva na každou tuto obec pro zabezpečení například městské policie či technických a dalších služeb.

Pardubickénovinky.cz informoval  Mgr. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.pn)