Svátek má: Norbert

Regiony

Velikost textu:

Obce dostanou na dotacích o pět milionů korun navíc

Obce dostanou na dotacích o pět milionů korun navíc

Hejtman Martin Netolický inicioval jednání krajských radních, na kterém bylo rozhodnuto, že v rámci rozpočtu bude z dílčích rezerv vyčleněno pět milionů korun na navýšení Programu obnovy venkova, a to konkrétně na projekty Místních akčních skupin.

Hejtman Martin Netolický
19. května 2020 - 11:30

I přes dopady pandemie koronaviru chce kraj v maximální možné míře podpořit projekty na obcích a pomoci také fungování obecních prodejen. Pandemie nesmí ohrozit jejich projekty.

„I přesto, že jsme byli nuceni přehodnotit dotační politiku kraje v některých oblastech, tak stále rozdělujeme přes 300 milionů korun, z toho přes 105 milionů do podpory venkova, životního prostředí a zemědělství. Po dohodě s kolegy jsem navrhl, abychom navýšili o pět milionů korun krajský Program obnovy venkova a umožnili jsme realizaci projektů Místních akčních skupin v rámci programu Malý LEADER. Celkově tak máme na Program obnovy venkova připraveno 35 milionů korun, což je za současné nelehké situace maximum možného,“ uvedl hejtman Martin Netolický. 

„Tímto krokem chceme podpořit další investiční činnost na venkově, ale také evropsky uznávanou metodu "komunitního života a plánování" na venkově. Předpokládám, že se v letošním roce jedná o poslední prostředky, které budeme schopni z krajského rozpočtu poskytnout. Věřím, že i díky této podpoře zůstane zachována investiční činnost také na obcích stejně tak, jako bude zachována v případech, kdy je kraj investorem,“ řekl hejtman.

Kraj vytvořil rezervu pro zajištění nouzového zásobování

Ten také připomněl, že kraj v rámci Programu obnovy venkova nijak neomezil podporu fungování vesnických prodejen, dotace na ekologickou výchovu, záchranné stanice, vodní hospodářství či pro začínající včelaře.

Pardubickénovinky.cz informoval Mgr. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:pk)