Svátek má: Kvido

Regiony

Velikost textu:

Nový dotační portál má lidem usnadnit podávání žádostí o příspěvek

Nový dotační portál má lidem usnadnit podávání žádostí o příspěvek

Pardubický kraj každoročně podporuje skrze své dotační výzvy místní spolky, sportovní kluby, dobročinné organizace i společenské akce.

Krajsky úřad
30. října 2022 - 11:30

Získání finančního příspěvku například na uspořádání koncertů, závodů či každodenní provoz je ale podmíněno nutnou administrativou. Vyplnění potřebných žádostí a prohlášení by mělo být od roku 2024 snazší. Kraj totiž připravuje nový dotační portál.

Ten má mít dvě části, první, externí, bude fungovat pro veřejnost. „Žadatelé zde najdou vše potřebné na jednom místě, budou moci nejenom vše elektronicky vložit do našeho systému, ale uvidí i postup kontroly ze strany zaměstnanců krajského úřadu. Ulehčíme jim tak práci. Vše půjde odevzdat z pohodlí domova, lidé navíc budou mít možnost kontrolovat progres při zpracování podkladů i vyúčtování. Je to další krok k elektronizaci agendy úřadu a posun ve využívání moderních technologií, které by lidem měly práci ulehčovat, a ne přidělávat,“ vysvětluje záměr kraje hejtman Martin Netolický.

Kraj připravuje evropské projekty za 4,7 miliardy korun

Druhá, interní část portálu bude sloužit ke snížení administrativy také na straně krajského úřadu a sjednotí se v ní stávající informační systémy. Rada kraje v polovině října schválila podmínky veřejné zakázky a nyní se čeká na ukončení lhůty.

„Předpokládaná hodnota portálu včetně jeho podpory a rozvoje v rámci následujících čtyř let se se pohybuje kolem 4,7 milionu korun bez DPH s tím, že významnou část potřebných prostředků chceme získat z Integrovaného regionálního operačního programu. Žádost jsme již úspěšně podali a věříme, že zdárně projdeme také hodnocením,“ dodává radní pro regionální rozvoj a evropské fondy Ladislav Valtr.

Pardubickénovinky.cz informovala Bc. Denisa Píšová za Pardubický kraj.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.kú)Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
20%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
39%