Svátek má: Šarlota|Zoe

Regiony

Velikost textu:

Novinka: Připojte se k živému webináři o rodině a vztazích

Novinka: Připojte se k živému webináři o rodině a vztazích

Pardubický kraj je zřizovatelem Krajské poradny pro rodinu.

Ilustrační foto
18. září 2021 - 11:30

Od letošního podzimu bude její odborné poradenství zase o něco přístupnější všem, kteří nemají čas nebo třeba odvahu se objednat na osobní konzultace, ale potřebují řešit obtížnou situaci s dětmi nebo vztahy v rodině. Jednou za měsíc se všichni zájemci mohou připojit k živému webináři na dané téma a v  jeho závěru budou moci odborníkům posílat své dotazy. Na webinářích spolupracuje Pardubický kraj také s Centrem celoživotního vzdělávání.

„Naším cílem je být s rodinnou problematikou blíž široké veřejnosti. Chceme využít potenciál velice zkušených rodinných poradců, kteří působí v dané oblasti, a ukázat rodinám v nesnázích, že na to nejsou samy. Posluchači mohou sledovat lektory v daný čas živě, nebo později ze záznamu, to už ovšem bez možnosti dotazů,“ vysvětluje radní pro sociální péči a neziskový sektor Pardubického kraje Pavel Šotola.

Jednotlivé webináře jsou zaměřené na aktuální poznatky a trendy ve výchově dětí, rizikové oblasti, se kterými se děti setkávají, ale také na to, jak lze překonat a využít krize v rodinných a partnerských vztazích nebo jak efektivně zvládat stres, který je nedílnou součástí našich životů.

„Témata jsme vybírali podle toho, s čím se v našich poradnách v poslední době nejčastěji setkáváme. Vyhodnocujeme, co patří k nejvíce rizikovým faktorům v rodinném životě a také to, kde mohou klientům zkušení odborníci pomoct i takto na dálku. Možná to některé z nich posléze nasměruje také do našich poraden,“ uvádí ředitel Poradny pro rodinu Roman Miletín.

První webinář povede speciální pedagog a rodinný terapeut Jiří Halda na téma Dítě není malý dospělák a dospělák nemá být velké dítě. Rozebere v něm potřeby rozvoje mozku dítěte v určitém období, důležitost podpory potenciálu dítěte pro jeho úspěšné fungování v životě a také klíčový význam vztahů mezi jednotlivými členy rodiny, zejména pak mezi sourozenci.Aktuální program nejbližších webinářů:
21. 09. 2021     Dítě není malý dospělák
26. 10. 2021     Rizika virtuální komunikace a kyberšikany
23. 11. 2021     Krize jako posílení vztahů v rodině
09. 12. 2021     Emoční a sociální vývoj mozku dítěte
18. 01. 2022     Rizika sociálních sítí
22. 02. 2022     Přání v partnerských vztazích
15. 03. 2022     16 maličkostí
19. 04. 2022     Fakta a mýty o drogách
24. 05. 2022     Stres a relax
Pardubickénovinky.cz informovala PhDr. Zuzana Nováková, tisková mluvčí Krajského úřadu Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch)