Svátek má: Adolf

Regiony

Velikost textu:

Nová vyhláška zakazuje požívání alkoholu na veřejnosti

Nová vyhláška zakazuje požívání alkoholu na veřejnosti

Dne 12.prosince byla na zasedání svitavského městského zastupitelstva schválena obecně závazná vyhláška o zákazu konzumace alkoholických nápojů na některých veřejných prostranstvích města Svitavy.

Informační kampaň Akce-100%
31. prosince 2018 - 11:30

Cílem této vyhlášky je vytvoření opatření směřujících k zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku. Vyhláška platná k 1. lednu 2019 zakazuje požívání alkoholických nápojů na těchto lokalitách města Svitavy:

1) náměstí Míru a okolí (ulice náměstí Míru, T. G. Masaryka, Hradební, Vojanova, Erbenova, Nerudova, Jiráskova)
2) autobusové nádraží a přilehlá parkoviště (ulice Purkyňova, Hradební, Edvarda Beneše)
3) obchodní domy Penny, Kaufland, Hypernova (Albert hypermarket), A-centrum a přilehlá parkoviště (ulice U Tří mostů, Pivovarská, 5. května, Brněnská, Antonína Slavíčka)
4) obchodní dům Lidl a přilehlé parkoviště (ulice Kapitána Jaroše)
Dále se také zakazuje konzumace alkoholických nápojů v okruhu 20 metrů od škol, školských a zdravotnických zařízení.


Ve vyhlášce samozřejmě figurují i jisté výjimky, jedná se o:
1) prostory restauračních zahrádek a předzahrádek po dobu jejich provozu.
2) veřejná prostranství v okruhu 5 metrů od stánků s občerstvením, ve kterých je povolen prodej alkoholických nápojů
3) veřejná prostranství vymezená ve výše uvedených bodech ve dnech 24. prosince, 31. prosince a 1. ledna
4) veřejná prostranství vymezená ve výše uvedeném bodě 1 (náměstí Míru a okolí) při konání následujících veřejných akcí: Masopust a staročeské zabíjačky v měsíci únoru, tradiční Pivní slavnosti v měsíci červenci, akce spojené s oslavou Poutě ke Sv. Jiljí v měsíci září, Svatováclavský košt a adventní trhy. (pokud by došlo k pořádání další podobné veřejné akce, pak by její schválení muselo projít Zastupitelstvem).

Konec žebroty a alkoholu v ulicích!
Vzhledem k této vyhlášce vytvořilo vedení města ve spolupráci se sociálními pracovníky ze střediska Šance a Azylového domu informační kampaň s názvem „Akce -100%“, která měla za cíl dát na vědomí široké veřejnosti o způsobu pomoci lidem bez domova. Vybraní radní města včetně starosty Davida Šimka se v kombinaci se sociálními pracovníky rozmístili po místech, na něž se nově schválená vyhláška vztahuje, a informovali návštěvníky obchodních domů, aby neposkytovali přímou finanční pomoc bezdomovcům. Namísto toho apelovali na možnost sociálních středisek a alternativních možnostech pomoci jako je poskytnutí jídla, teplého oblečení, případně kontaktu na sociální pracovníky města, kteří jsou připraveni méně šťastným pomoci.

O celé záležitosti informovaly webové stránky svitavské radnice.

(vm, Pardubickenovinky.cz, foto: Město Svitavy)