Svátek má: Berta

Regiony

Velikost textu:

Nová sociální služba pro děti bude na Žampachu

Nová sociální služba pro děti bude na Žampachu

V areálu Domova pod hradem Žampach je čilý stavební ruch. Rekonstrukcí tentokrát prochází bývalý obslužný objekt, kterému se říká Na Výsluní.

V chodbě historické budovy
10.březen 2017 - 11:00

Už letos na podzim by měl být připraven pro potřeby nové specializované sociální služby pro děti a mladé dospělé se zdravotním postižením, kteří potřebují individuální péči.

„V praxi se ukázalo, že potřebujeme mít v kraji pobytovou službu pro hendikepované děti s dlouhodobě náročným a z povahy jejich poruchy často agresivním chováním. Ty vyžadují víc soukromí, individuální přístup a také zajištění intenzivní podpory ze strany vyškoleného personálu a nemohou být v běžné pobytové službě. Zatím tu počítáme s pěti místy pro stálý pobyt a s jedním místem pro odlehčovací službu,“ uvedl radní Pardubického kraje pro sociální péči Pavel Šotola.

Služba je určena osobám od 7 do 26 let s mentálním nebo kombinovaným postižením. „Má jim přinést odbornou podporu v překonávání jejich hendikepu a umožnit jim vést důstojný a z jejich pohledu spokojený život v podmínkách, které jim budou vyhovovat,“ řekl ředitel domova Luděk Grätz. Odlehčovací služba zase pomůže rodinám, které mají takové dítě ve stálé péči a potřebují si odpočinout a nabrat síly.


Stavbaře sice zdržely nevyhovující krovy staré budovy, které museli vyměnit za ocelové nosníky, ale další práce pokračují rychle. Všichni se snaží, aby služba mohla být otevřena k začátku nového školního roku.

Pardubickenovinky.cz informoval PhDr. Zuzana Nováková za Pardubický kraj.

(jv,pardubickenovinky.cz foto:pk)