Svátek má: Havel

Regiony

Velikost textu:

Netolický: Řidič nesmí poznat změnu firmy při údržbě silnic I.tříd

Netolický: Řidič nesmí poznat změnu firmy při údržbě silnic I.tříd

Problematika zimní údržby na silnicích prvních tříd v Pardubickém kraji byla hlavním tématem jednání hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického se zástupci společnosti EUROVIA CS.

Martin Netolický při jednání se zástupci firmy EUROVIA CS
30. listopadu 2017 - 19:52
(Komerční sdělení)

EUROVIA CS od listopadu letošního roku společně s firmou SOVIS CZ zajišťuje údržbu silnic prvních tříd na základě jednacího řízení bez uveřejnění, které organizovalo Ředitelství silnic a dálnic. Správa a údržba silnic Pardubického kraje, která údržbu zajišťovala kompletně v minulosti, nyní zajišťuje okolo 30 procent údržby.

„Jednou rovinou je systémová záležitost a druhou samotná údržba v rozhodný moment, kdy není možné, aby páteřní komunikace byly obtížně sjízdné. Dlouhodobě stát upozorňujeme na problém, který změnou zavedeného systému údržby silnic první třídy od letošního listopadu, může nastat, a který bohužel při první zatěžkávací zkoušce nastal. Naše správa a údržba silnic měla léta zavedený a fungující systém. Jednotliví pracovníci znali místní specifika regionu, která nelze navnímat ze dne na den. Budeme nadále se sdružením společností pracovat na tom, aby veškeré zkušenosti byly předávány a řidič na cestách v našem kraji nic nepoznal,“ uvedl hejtman Martin Netolický s tím, že jednoletá smlouva na údržbu silnic je v rámci republiky ojedinělá.


„Bohužel jsme v současné době jediný kraj, který se nachází v určitém provizorním stavu, kdy má sdružení dvou společností smlouvu se státem pouze na jeden rok. Kraj není tím, kdo řešil výběrové řízení na dodavatele zimní údržby. Výběr a postup je záležitostí Ředitelství silnic a dálnic, proto není možné na Pardubický kraj převádět zodpovědnost za systém, protože kraj se dlouhodobě proti této změně ohrazoval,“ sdělil hejtman Martin Netolický, který byl zástupci společnosti EUROVIA CS ujištěn, že Správa a údržba silnic Pardubického kraje plní své smluvní závazky týkající se dodávky soli a solanky.

(red,pardubickenovinky.cz,foto:pk)