Svátek má: Jitka

Regiony

Velikost textu:

Nejvyšší finanční úředníci členských zemí Unie jednali v kraji

Nejvyšší finanční úředníci členských zemí Unie jednali v kraji

V kongresovém centru v Dřítči zasedali finanční radové zemí Evropské unie. 

Jednání v Dřítči
21. září 2022 - 11:30

Je zvykem, že země předsedající Radě Evropské unie hostí některá zasedání, většinou to bývá v jejím hlavním městě. Tentokrát se podařilo dostat program i do regionu a ukázat, že také Pardubický kraj má co nabídnout.

„Finanční radové pracují při velvyslanectvích jednotlivých zemí při Evropské unii a jsou hlavními spojkami ministrů financí se evropskými finančními strukturami. Jsou to experti, ne politici, a připravují mimo jiné podklady pro společná zasedání ministrů financí, takzvaný ECOFIN,“ vysvětlil náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.

V pondělí předal český zástupce skupiny finančních radů Jiří Palán osobní finanční dar na podporu ukrajinské uprchlické komunity v Pardubicích řecko-katolickému knězi Marianu Kurylovi. „Moc děkuji všem, kteří nás podporují. Využijeme prostředky pro děti na Ukrajině. Mnoho z nich se učí na dálku, proto nakoupíme za polovinu tablety pro jejich výuku a z druhé poloviny plínky a další potřeby pro osiřelé děti v dětských domovech,“ sdělil pan Kurylo.

Předání se uskutečnilo pod lípou Evropské unie, jejíž sazenici přivezl před referendem o vstupu v roce 2002 tehdejší vedoucí delegace Evropské unie v České republice Ramiro Cibrian, a vsadil ji tehdejší hejtman Roman Línek. Od té doby je z ní už dospělý strom, stejně jako členství České republiky v Evropské unii prošlo různými peripetiemi až k letošnímu náročnému předsednictví.

Češi moderovali evropskou debatu o dopadech války

„Po skončení pracovní části jsme návštěvníkům z 26 dalších členských zemí Evropské unie umožnili poznat naše historické krajské město a zámek, podívali se také do kladrubského hřebčína, na závodiště a do nově upraveného památníku na Zámečku. Věřím, že jsme přispěli k dobré úrovni našeho předsednictví,“ dodal Línek, který je také vedoucím české delegace v Evropském výboru regionů.

Pardubickénovinky.cz informovala PhDr. Zuzana Nováková, tisková mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:kú)Označili byste Rusko jako teroristický stát?

Ano
transparent.gif transparent.gif
29%
Ne
transparent.gif transparent.gif
43%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
28%