Svátek má: Vratislav

Regiony

Velikost textu:

Na zemědělském učilišti v Chvaleticích myslí na zeleň

Na zemědělském učilišti v Chvaleticích myslí na zeleň

Pardubickému kraji se nedávno podařilo dokončit jednu z dalších investic, která si klade za cíl snížit provozní náklady vzdělávacích zařízení, tentokrát na Středním odborném učilišti zemědělském ve Chvaleticích.

Střední odborné učiliště zemědělské ve Chvaleticích
11. listopadu 2023 - 11:30

V rámci krajské koncepce na zajištění úspor zde byly umístěny dvě retenční nádrže na srážkovou vodu, které mají udržet trávníky, stromy a keře v areálu školy zelené. Náklady činí osm milionů korun. Na ekonomicky a ekologicky prospěšnou stavbu se přijel podívat krajský radní pro školství Josef Kozel.

„Jsem rád, že se nám podařilo odsouhlasit a dofinancovat projekt v celém rozsahu. Způsob, jakým škola nakládá a zachází s vodou, je inspirací pro žáky, kteří se v ní vzdělávají. Retenční nádrže s čerpadly určené pro hospodaření s dešťovou vodou z budov učiliště jsou již součástí fungování školy. Srážková voda poslouží na závlahu zeleně v areálu. Věřím, že bude voda využita i ve spolupráci s městem Chvaletice. Pardubický kraj se podílel na investici částkou přesahující dva miliony korun. Necelých šest milionů korun bylo získáno z evropských dotací, konkrétně Národního plánu obnovy. Celkově retenční nádrže vyšly na osm milionů korun. Jsme připraveni i nadále spolupracovat na zlepšení vzdělávání. S paní ředitelkou se nám daří školu zlepšovat, což se projevuje na zájmu žáků o nabízené obory – opravář zemědělských strojů nebo zemědělský mechanik,“ zhodnotil projekt ve Chvaleticích radní pro školství Kozel.Pardubickénovinky.cz informoval Mgr. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:kú)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
67%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%