Svátek má: Ivona

Regiony

Velikost textu:

Na záchrance vám poradí i po telefonu

Na záchrance vám poradí i po telefonu

Necítíte se dobře a hledáte pomoc? Při Zdravotnické záchranné službě Pardubického kraje funguje informační centrum, které obsluhuje dvě telefonní linky 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

Ilustrační foto
17. října 2022 - 11:30

Operátoři na těchto číslech pomáhají lidem, kteří nepotřebují akutní ošetření, ale chtějí se poradit o svém zdravotním stavu nebo návštěvě lékaře.

„Volající na linku záchranné služby mohou žádat operátory o radu či informaci, kam mohou vlastními prostředky směřovat svého blízkého k ošetření do ambulancí nebo přímo ke specialistům v nemocničních zařízeních. Mimoto se mohou informovat i o fungování ordinací praktických lékařů, často zde pracovníci operačního střediska zodpovídají také dotazy o provozní době stomatologických pohotovostí. V případě jakýchkoliv nejasností či otázek proto doporučuji se na operátory obrátit, jsou připraveni všechny dotazy zodpovědět nebo jinak pomoci,“ sdělila náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví Michaela Matoušková s tím, že na linku pro odkladné stavy se lze dovolat na telefonních číslech 469 666 666 nebo 469 666 999.V případech, kdy je ohrožen lidský život, je však nutné neprodleně kontaktovat Zdravotnickou záchrannou službu na čísle 155, respektive mezinárodním čísle 112. Tato zdravotní služba je dostupná na celém území České republiky, a to včetně pokrytí leteckou záchrannou službou.

Pardubickénovinky.cz informovala Bc. Denisa Píšová za Pardubický kraj.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch)Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano
transparent.gif transparent.gif
40%
Ne
transparent.gif transparent.gif
60%