Svátek má: Apolena

Regiony

Velikost textu:

Na ocenění Pardubického kraje přišlo rekordních 52 nominací

Na ocenění Pardubického kraje přišlo rekordních 52 nominací

Možnost nominovat významné osobnosti Pardubického kraje za rok 2022 skončila 30. listopadu. Odborná komise bude vybírat z celkem 30 nominací na cenu Za zásluhy o Pardubický kraj a 22 nominací na Cenu Michala Rabase za záchranu.

Krajsky úřad
3. prosince 2022 - 11:30

Všechny návrhy budou nyní posuzovány a prověřovány z hlediska faktické a obsahové správnosti. Hodnotící komise následně doporučí krajské radě a zastupitelstvu osobnosti, které si převezmou cenu na slavnostním večeru 16. května v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích.

„Pro letošní rok se nám sešlo rekordní množství návrhů, ze kterých bude moci hodnotící komise vybírat. Je to mimo jiné způsobeno zjednodušením celého procesu nominace a zavedením internetového formuláře, který je uživatelsky přívětivý a umožňuje provést celý nominační proces během několika málo minut. Rozhodně však nedošlo k poklesu kvality nominovaných, a tak bude mít hodnotící komise opravdu těžké rozhodování. Je vidět, že v našem kraji je celá řada zajímavých a často pozornosti veřejnosti skrytých osobností, které si za svoji práci pro náš region zaslouží ocenit,“ uvedl hejtman Martin Netolický. 

„Celkově se nám sešlo 52 nominací, z nichž 30 návrhů spadá do kategorie Za zásluhy o Pardubický kraj a 22 nominací je pak na Cenu Michala Rabase za záchranu. V nejbližších dnech bude prováděna kontrola faktických náležitostí a obsahové správnosti návrhů, kdy posuzujeme a ověřujeme například to, zda skutečně došlo k záchraně lidského života tak, jak navrhující popisuje a kontaktujeme například i zdravotnickou záchrannou službu, hasiče či příslušné starosty měst a obcí. Je pravdou, že často se jedná až o detektivní práci,“ popsal hejtman Martin Netolický.

Na krajských dotacích bude o 20 procent více peněz

Ceny Pardubického kraje jsou nejvyšším oceněním, kterým kraj vyjadřuje uznání a respekt významným osobnostem, kolektivům nebo právnickým osobám, které se zasloužily o rozvoj Pardubického kraje. Zastupitelstvo Pardubického kraje tak hodlá rozvíjet dobré tradice Pardubického kraje a cestou udělování cen také trvale a významně posilovat uvědomování si příslušnosti k území i lidem, kteří v Pardubickém kraji žijí. Pardubický kraj udílí ocenění od roku 2014 jednou ročně.

Za zásluhy o Pardubický kraj
Je to nejvyšší ocenění kraje a je udělováno respektovaným osobnostem, kolektivům nebo právnickým osobám, které svojí mimořádnou činností přispěly k rozvoji kraje nebo se jinak mimořádně zasloužily o Pardubický kraj.

Cena Michala Rabase za záchranu
Je specifickým oceněním kraje za mimořádné nebo dlouhodobé zásluhy osobnostem, kolektivům nebo právnickým osobám, které se zasloužily v zájmu prospěchu kraje a jeho občanů o záchranu života, zdraví nebo dalších významných hodnot. Cenu lze udělit jak za mimořádné zásluhy při dosažení pokroku v ochraně zdraví, tak i za mimořádné zásluhy při předcházení, řešení a odstraňování následků mimořádných událostí ohrožujících život, zdraví nebo jiné významné hodnoty.

Pardubickénovinky.cz informoval Mgr.Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.kú)Nejčtenější

Myslíte si, že u nás dochází k omezování svobody projevu a k zavádění cenzury?

Ano
transparent.gif transparent.gif
74%
Ne
transparent.gif transparent.gif
26%