Svátek má: Leoš

Regiony

Velikost textu:

Muzeum českého karosářství potřebuje další prostory

Muzeum českého karosářství potřebuje další prostory

Při svém výjezdu do Vysokého Mýta řešil hejtman Pardubického kraje s vysokomýtským starostou také potřeby unikátního karosářského muzea a vybudování výjezdové stanice krajské zdravotnické záchranné služby.

Z muzea
3. února 2019 - 11:30

Mezi výjezdové stanice krajské zdravotnické záchranné služby, které kraj plánuje v příštích letech vybudovat, patří také Vysoké Mýto. Prvním krokem je však bourání starých objektů v areálu nemocnice, na čemž kraj spolupracuje s městem, které ve svém rozpočtu vyčlenilo finanční prostředky.

„Do konce února bychom měli mít dokončené práce na projektu s tím, že v letošním roce by měl být pozemek připravený. Vedle stanic na Seči, Starých Čívicích, Holicích či Moravské Třebové se jedná o další z řady připravovaných projektů, které mají za cíl zkvalitnit prostředí našich záchranářů, ale také přiblížit zdravotnickou péči občanům,“ sdělil hejtman.


Muzeum českého karosářství

Město je dlouhodobě spjaté s automobilním průmyslem a karosářstvím. Pro další rozvoj unikátního muzea jedná kraj o vhodných prostorech. Ty se nabízejí v bývalém školním areálu v ulici kpt. Popplera.

„V tuto chvíli se jedná o logický záměr, jak využít vyprazdňované prostory, které naše školy již nepotřebují. Pakliže tímto můžeme pomoci dalšímu rozvoji karosářského muzea, tak budeme připravovat další kroky,“ sdělil hejtman.

Pardubickenovinky.cz informoval Bc. Petr Šilar za Pardubický kraj.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:mp)