Svátek má: František

Regiony

Velikost textu:

Mladí hokejbalisté přinesli ukázat bronzový pohár

Mladí hokejbalisté přinesli ukázat bronzový pohár

Jedním z úspěšných sportů v Pardubickém kraji je i hokejbal. Od příštího roku budou v extralize mezi dvanácti účastníky dokonce tři týmy z regionu – z Pardubic, Svítkova a Letohradu.

Mladí hokejbalisté
30. července 2022 - 11:30

O tom, že dospělým dorůstá i kvalitní mládežnická základna, přesvědčili radního pro sport a volnočasové aktivity Pardubického kraje Alexandra Krejčíře mladší žáci HBC Pardubice, kteří se přišli pochlubit bronzovým pohárem z přeboru České republiky.

„Je vidět, že hokejbal kluky i holky opravdu baví. Tento tým mladších žáků má dívku brankářku a velmi si ji pochvaluje. Líbí se mi, že trenéři netlačí na pilu, rozvíjejí pohybové schopnosti dětí celkově, podporují týmového ducha a věnují se všem, kteří o to mají zájem, bez ohledu na jejich talent. To je pro děti důležité a čas strávený v mládežnickém sportu jim hodně dá i pro další život, i když třeba nebudou mistry světa. Na druhou stranu se v dospělosti někdo z nich může prosadit i mezi nejlepšími a dostat se i do reprezentace,“ uvedl Alexandr Krejčíř.Kluby nabírají zájemce už od pěti let, v mládežnických kategoriích hrají kluci i holky. V samostatné  Lize žen jsou mezi devíti ženskými týmy tři z Pardubického kraje - kromě HBC Pardubice a HBC Svítkov Stars Pardubice také hokejbalistky z TJ Sršni Svitavy.

Pardubickénovinky.cz informovala PhDr. Zuzana Nováková, tisková mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.kú)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
65%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
18%