Svátek má: Jan

Regiony

Velikost textu:

Městské muzeum Chrast láká na výstavu „Miloslav Jágr dětem"

Městské muzeum Chrast láká na výstavu „Miloslav Jágr dětem"

Výstava „Miloslav Jágr dětem" v Městském muzeu v Chrasti  bude zahájena  v sobotu 15. července a potrvá až do 24.září.

Pan Tužka a slečna Pastelka
11. července 2017 - 11:30

Miloslav Jágr ilustroval nad 120 knížek, přičemž z veliké části se věnoval tvorbě pro děti. Svými ilustracemi doprovodil spisovatele zvučných jmen - například Františka Nepila, Václava Čtvrtka, Jiřího Kahouna, Otakara Chaloupku, Jiřího Žáčka či Pavla Šruta. Inspiraci hledal ve svém rodném kraji, ve své fantazii se často vracel do svého dětství a bez nadsázky se dá říci, že přenesl kousek Českého ráje do každé, jím ilustrované, dětské knížky.

Malíř, ilustrátor, sklář, pedagog, průmyslový výtvarník, propagační grafik, scénický výtvarník a návrhář divadelních kostýmů, tvůrce animovaných filmů, keramik – to vše a mnohem více byl Miloslav Jágr, rodák ze Semil, který by oslavil v roce 2017 své 90. narozeniny. A jak lépe výtvarníkovi  narozeniny oslavit, než výstavou jeho celoživotního díla.

"Připojte se ke gratulantům a dejte tomuto neobyčejnému člověku dárek – přijďte na výstavu do chrasteckého muzea a oživte ve své fantazii Krakonoše, vodníky, víly, trpaslíky, čerty a loupežníky z knížek ilustrovaných Miloslavem Jágrem!" vyzývají organizátoři výstavy.


Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 15. července v 16:00 hodin v Městském muzeu Chrast. Každý dětský návštěvník slavnostního zahájení dostane knihu pohádek zdarma! Výstava potrvá do 24. 9. 2017. Muzejní odpoledne se koná 23. 9. 2017.

Pardubickenovinky.cz informovala Mgr. Jitka Bohuňková, vedoucí Městského muzea Chrast.

(jv,pardubickenovinky.cz foto:muz)