Svátek má: Petr

Regiony

Velikost textu:

Martin Netolický převzal Cenu Přístav 2022

Martin Netolický převzal Cenu Přístav 2022

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický převzal v uplynulém týdnu v České Třebové dodatečně ocenění Cenu Přístav 2022, která je výrazem uznání za přínos k rozvoji mimoškolní práce s dětmi a mládeží.

Hejtman Martin Netolický převzal cenu Přístav
27. července 2022 - 11:30

„Toto ocenění vnímám především jako uznání práce nás všech, a to nejen v době koronavirové pandemie, která byla složitá pro všechny. Snažili jsme se proto nejen vůči spolkům, organizacím či neziskové=mu sektoru přistupovat s maximální mírou otevřenosti, pochopení a respektu vůči jejich práci, která je v mnoha ohledech nezastupitelná. V rámci krajského rozpočtu jsme se potýkali s potřebou reagovat na nastalou situaci a nejistotu ohledně výpadku daňových příjmů, avšak omezit sociální péči všeho druhu či spolky pracující s mládeží rozhodně nebylo tím směrem, kterým jsme se měli vydat, a proto jsme se rozhodli, že naopak naše podpora této činnosti v takto těžké době musí být zachována,“ uvedl hejtman Martin Netolický.Zdůvodnění ocenění hejtmana Martina Netolického
Pardubický kraj pod vedením Martina Netolického během pandemie covid-19 poskytoval informační, metodický a podpůrný servis v nadstandardní kvalitě a rychlosti. Vážíme si osobního nasazení Martina Netolického a opakované snahy zohledňovat potřeby organizací našeho typu. Velmi pozitivně vnímáme jeho snahu udržet stávající finanční podporu ze strany kraje pro dětské a mládežnické spolky. Ceníme si toho, že jsme bráni vážně, a i přes menší velikost našeho sektoru je naše činnost podporována bez škrtů a negativních změn. Hejtmana Martina Netolického na ocenění navrhli: Rada dětí a mládeže Pardubického kraje, z. s., Komunitní centrum Petrklíč, z. s., Altus, z. s. a Spolek Mladých Tanečníků Skuteč.

Pardubickénovinky.cz informoval  Mgr. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.)Myslíte si, že je u nás cenzura a dochází k omezování svobody projevu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
79%
Ne
transparent.gif transparent.gif
10%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
11%