Svátek má: Ondřej

Regiony

Velikost textu:

Lukáš Vaněk vytvořil minimalistické logo pro optickou síť kraje

Lukáš Vaněk vytvořil minimalistické logo pro optickou síť kraje

Pardubický kraj vyhlásil v červnu 2020 soutěž pro studenty středních škol na vytvoření loga pro regionální datovou síť LabeNET. Soutěže se zúčastnili studenti s celkem 75 návrhy.

Vítěz Lukáš Vaněk
16. října 2020 - 11:30

Návrhy posoudila porota v čele s grafickým designérem MgA. Petrem Korunkou. Většina finálových návrhů byla od studentů Střední školy informatiky a ekonomie DELTA, vysokou účast měli i studenti SPŠE a VOŠ Pardubice. Celkovým vítězem se stal Lukáš Vaněk z DELTY.

Porota ocenila čistý, jednoduchý design, který pracuje s náznakem, není prvoplánově popisný, přesto se odkazuje k řece i optickému vedení kabelů. Používá pouze dvě barvy a celkovou jednoduchost logotypu i nápadu podporuje volbou vhodného písma, se kterým pracuje hravě a využívá rytmus jeho tvarů. To v souhrnu představuje zajímavý a dobře zapamatovatelný výsledek.

„Mým cílem bylo udělat co nejvíce minimalistický návrh, do kterého se promítne název s řekou Labe. Díky tomu je tam ta vlnka. K tomu jsem trochu upravil typografii, aby to nebyl jen tak obyčejný font, a aby to při tom minimalismu dávalo smysl,“ řekl autor vítězného návrhu Lukáš Vaněk.


„Vítěz získal od Pardubického kraje kvalitní notebook. Kromě toho jsme dílčími cenami v podobě externích disků ocenili i tři další finalisty,“ řekl radní René Živný.Na druhém místě skončil Martin Faltus ze školy DELTA. Cenu za využití symbolu koně získal Lukáš Vaněk ze stejné školy. Cenu za formu prezentace své představy spojení koně a vody dostal Lukáš Vondráček ze SPŠE a VOŠ Pardubice.

Pardubickénovinky.cz informovala PhDr. Zuzana Nováková, tisková mluvčí Krajského úřadu Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.pk)