Svátek má: František

Regiony

Velikost textu:

Letohrad se dočkal opraveného domu kultury

Letohrad se dočkal opraveného domu kultury

Byl to ten slavný den, kdy byl v Letohradě otevřen nový dům kultury. Parafrází známé písně autorské dvojce Svěrák - Uhlíř by bylo možné popsat páteční otevření zrekonstruovaného Domu kultury v Letohradě. Největší porevoluční stavba ve městě vyšla na 250 milionů korun bez daně.

Nový dům kultury v Letohradě
11. září 2023 - 11:30

„Dům kultury byl poslední neopravenou veřejnou budovou ve městě a smekám přes vedením Letohradu a starostou Petrem Fialou, že se do této investice pustili. Když jsme spolu poprvé o záměru hovořili, tak jsem osobně nevěřil, že se tato investice vzhledem ke své náročnosti podaří. Jsem rád, že se i přes všechny nástrahy koronavirové pandemie a války na Ukrajině a s tím spojený nárůst cen a nedostatek materiálu podařilo dokončit stavbu, která bude sloužit nejen Letohradu, ale i širokému okolí. V poměrně krátké době se po Lanškrouně otevírá další moderní kulturní stánek, což je pozitivní pro celý region,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Původní dům kultury byl otevřen v červenci 1969, novou tvář dostal po 54 letech. „Po čtyřech letech uzavření se letohradská veřejnost dočkala moderního domu kultury, který si naše město zaslouží. Díky Atelieru 99 a stavební firmě VCES získáváme krásný kulturní stánek, který vyšel na 250 milionů korun bez daně a je tak největší polistopadovou stavbou v našem městě. Děkuji kolegům zastupitelům, ale také občanům za podporu,“ sdělil letohradský starosta Petr Fiala.Součástí kulturního domu je také napojení na základní uměleckou školu. „Propojení kulturního domu a základní umělecké školy je naprosto ideální a jsem rád, že mají mladé talenty šanci být přímo součásti kulturní instituce. Základní umělecké školy jsou bohužel často neoprávněně popelkou v oblasti vzdělávání a jsem moc rád, že v Letohradu tomu tak není a děti zde mají nádherné zázemí pro své umělecké vzdělávání,“ řekl krajský radní pro oblast školství Josef Kozel.

Pardubickénovinky.cz informoval Mgr. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:arch.kú)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
65%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
18%