Svátek má: Silvie

Regiony

Velikost textu:

Krajští radní odsouvají svá jednání

Krajští radní odsouvají svá jednání

Krajský úřad Pardubického kraje přijal opatření, podle kterého se pracovníci v kancelářích s více osobami střídají na práci z domova a z pracoviště.

Ilustrační foto
23. března 2020 - 11:30

Krajští radní odsouvají svá jednání. Kontakt probíhá telefonicky či elektronickou formou. Akceschopná ale musí zůstat také devítičlenná Rada Pardubického kraje a Bezpečnostní rada Pardubického kraje. V jejím čele stojí ze zákona hejtman Martin Netolický a jeho zástupcem je 1. náměstek hejtmana Roman Línek. Ti proto v současné době komunikují výhradně elektronickou formou či po telefonu.

„Obdobná opatření jsou v tuto chvíli běžná na pracovištích po celé České republice a jsem přesvědčený, že takto musíme postupovat také jako krajská samospráva. Jednání Rady Pardubického kraje je proto zatím z pondělí 23. března odloženo na čtvrtek 26. března, ale o jeho případném konání či dalších okolnostech rozhodneme až podle aktuální situace,“ uvedl hejtman a předseda krajské bezpečnostní rady Martin Netolický.

„V současné době nejde o politiku, ale o akceschopnost kraje a jeho Bezpečnostní rady. Proto jsme zavedli režim, kdy s hejtmanem kraje upřednostňujeme komunikaci telefonem nebo digitální formou a fyzicky se téměř nepotkáváme. Má mou plnou podporu a shodli jsme se na tom, že veškeré kroky kraje od začátku krize byly profesionální a udělalo se maximum možného,“ řekl 1. náměstek hejtmana Roman Línek.

Dobrovolní hasiči pomohou ve skladech a s distribucí materiálu

Bezpečnostní radu kraje tvoří kromě zástupců Pardubického kraje šéfové hlavních složek integrovaného zdravotnického systému, jako jsou záchranáři, policie, hasiči, hygienická služba a další.

Pardubickénovinky.cz informoval  Mgr. Dominik Barták, tiskový mluvčí Pardubického kraje.

(jv,pardubickenovinky.cz,foto:pk)